Softtutor poszerza kompetencje i pracuje nad usługami w chmurze

Dziś działalność warszawskiej spółki koncentruje się na wsparciu dużych projektów, usługach zarządzania architekturą korporacyjną i ładem informatycznym, ale niebawem na rynku zadebiutuje również dostępna w modelu usługowym aplikacja wspierająca specyfikę prac związanych z realizacją projektów informatycznych.

Oferowana na zasadach komercyjnych i w modelu usługowym aplikacja ma bazować na praktycznych doświadczeniach konsultantów Softtutor Consulting w prowadzeniu projektów informatycznych. Według przedstawicieli firmy dostępność podobnych aplikacji na polskim rynku jest mocno ograniczona. "Założeniem projektu KeyPM jest stworzenie przyjaznego środowiska do zarządzania zespołami projektowymi, harmonogramami oraz budżetami projektów wraz z intuicyjnymi mechanizmami komunikacji projektowej wzorowanej na mediach społecznościowych" - mówi Michał Wiatr, prezes zarządu spółki Softtutor Consulting. Według niego funkcjonalność oprogramowania w kompleksowy sposób wesprze działania związane z monitorowaniem postępów prac w ramach portfolio projektów, oceną przesunięć zasobów pomiędzy projektami oraz bieżącą weryfikację zaawansowania projektów i budżetów.

Od rozwiązań konkurencyjnych aplikację KeyPM odróżniać ma m.in. możliwość jednoczesnego działania na współdzielonych zasobach projektowych, harmonogramach oraz budżetach przez wiele organizacji, i to w sposób dopasowany do ich roli w każdym projekcie. Możliwa ma być przykładowo praca w układzie Zamawiający - Wykonawca - Inżynier Projektu, przy czym każda ze stron otrzyma dostęp jedynie do zasadnych dla jej roli informacji oraz funkcji. "W systemie KeyPM zaimplementowane zostaną również mechanizmy ekspertowego dobierania struktury projektu, struktury budżetowej oraz wzorce dokumentów projektowych. Ogromy akcent kładziemy też na intuicyjność aplikacji. Wzorujemy się w tym zakresie na rozwiązaniach zupełnie nie związanych z branżą zarządzania projektami" - dodaje Michał Wiatr. Planowane jest również przygotowanie interfejsu dla urządzeń mobilnych. Prace nad nową aplikacją są współfinansowane ze środków unijnych. Oprogramowanie ma być publicznie dostępne w przyszłym roku.

Efekty przynosi też, wdrożona dwa lata temu, strategia rozwoju działalności. "Zbudowaliśmy mocne kompetencje w obszarze architektury korporacyjnej oraz ładu informatycznego. Uzupełniliśmy ofertę o badania dojrzałości architektury korporacyjnej oraz procesów IT, a także analizę benchmarkingową kosztów usług IT. Rozbudowujemy także portfolio referencyjne w obszarze bezpieczeństwa IT" - zapewnia Michał Wiatr.

Duży udział w portfelu realizowanych projektów usług stanowią też działania w zakresie projektowania systemów informatycznych, analizy procesów biznesowych i usługi związane z postępowaniami przetargowymi. Obok rozwoju kompetencji i zespołu prowadzone są też prace mające na celu zbudowanie ogólnopolskich struktur konsultingowych. "Aspirujemy do tego aby być w ścisłej czołówce firm doradczych na rynku polskim, a ta czołówka - głównie międzynarodowe koncerny, również działa w oparciu o struktury oddziałowe" - mówi Michał Wiatr. Obecnie spółka posiada zespół we Wrocławiu. Mocno zaawansowane są też działania zmierzające do uruchomienia biura w Katowicach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200