Softimage|XSI już w rękach Autodesk

Zakończona została transakcja przejęcia linii produktowej Softimage od firmy Avid. Wartość umowy zawartej niecały miesiąc temu to 35 mln USD. Do firmy Autodesk należą obecnie trzy najpopularniejsze aplikacje do tworzenia trójwymiarowych animacji - 3ds Max, Maya i Softimage|XSI.

Według oficjalnych zapewnień firma Autodesk ma zamiar kontynuować rozwój linii produktowej Softimage i integrować niektóre rozwiązania w pozostałych rodzinach aplikacji. "Linia Softimage|XSI będzie rozwijana równolegle do dwóch pozostałych aplikacji" - podkreśla Marc Petit, wiceprezes działu Mediów i Rozrywki firmy Autodesk. Według jego zapewnień firma zamierza skoncentrować się na zapewnieniu kompatybilności aplikacji Softimage m.in. ze specjalistycznymi aplikacjami do projektowania i modelowania cyfrowego. Wymiana danych 3D pomiędzy poszczególnymi aplikacjami Autodesk ma być realizowana przede wszystkim za pośrednictwem technologii Autodesk FBX. Wybrane funkcjonalności aplikacji Softimage|Face Robot, Softimage|Cat i Softimage|Crosswalk zostaną najprawdopodobniej zintegrowane z innymi produktami Autodesk.

Zamknięcie transakcji oznacza, że do firmy Autodesk należą obecnie trzy najpopularniejsze aplikacje do trójwymiarowego modelowania i animacji - 3ds Max, Maya i Softimage|XSI. Pierwsze dwie linie produktowe zostały przejęte odpowiednio w 1990 roku od firmy Discreet i w 2006 roku z rąk firmy Alias.

Czytaj też:

Autodesk: strategiczne partnerstwo z Politechniką Warszawską

Oprogramowanie Autodesk będzie tworzone w Krakowie

Technologia zmienia rozrywkę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200