Softbank wspólnie z Fiserv

Softbank podpisał z Fiserv umowę na świadczenie usług informatycznych w charakterze podwykonawcy.

Softbank podpisał z Fiserv umowę na świadczenie usług informatycznych w charakterze podwykonawcy.

Dotyczą one jednak - zgodnie z oficjalnym komunikatem - jedynie krajów, w których działa Grupa Banco Comercial Portugues (BCP). De facto oznacza to więc, że warszawski integrator będzie pomagał przy rozwoju systemu ICBS firmy Fiserv w BIG Banku Gdańskim SA, którego udziałowcem jest BCP.

"Umowa ta jest podobna do tych, jakie podpisaliśmy już na obszarze Europy. Daje nam przede wszystkim dostęp do dodatkowych zasobów, gdy będzie to potrzebne dla rozszerzenia lub uzupełnienia usług świadczonych klientowi" - mówi Maciej Modrzejewski, szef Fiserv Polska. "Nie oznacza to, że Softbank będzie prowadził projekty w naszym imieniu. Nie oddajemy również w ręce naszego nowego partnera - jak pisały niektóre gazety w Polsce - opieki serwisowej nad polskimi klientami" - dodaje Tim Organ, szef Fiserv na Europę.

Softbank nie może więc liczyć na znaczący wzrost przychodów z tytułu kontraktu z Fiserv. Dotychczas warszawska firma współpracowała z kilkoma zachodnimi producentami rozwiązań. Ma w ofercie m.in. system ActiveBank firmy Financial Objects i Systematics Alltela. Wcześ-niej sprzedawała także pakiet Diamond firmy Global Financial Systems. Dotąd żadna z tych umów nie zaowocowała kontraktami. Tymczasem Softbank przeżywa kłopoty finansowe, m.in. właśnie z powodu braku znaczących nowych kontraktów.

System ICBS firmy Fiserv funkcjonuje w pięciu polskich bankach. Ma ona nadzieję na podpisanie w ciągu najbliższych miesięcy umowy z szóstym klientem w Polsce. Być może będzie nim Bank Gospodarstwa Krajowego SA, który prowadzi przetarg na wybór scentralizowanego systemu bankowego. Wystartował w nim Softbank z Fiserv.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200