Softbank sprzedaje udziały w spółkach internetowych

TeleDanmark Internet kupił za 23 mln euro (87,5 mln zł) 51% udziałów w firmie Net2Net, zarządzającej spółkami internetowymi Softbanku.

Wczoraj (12 lutego) Softbank SA poinformował o przeniesieniu do Net2Net SA wszystkich posiadanych akcji w spółkach: Polska OnLine Holding SA, IDS SA i Multinet SA oraz udziałów w firmach: PDI sp. z o.o., Polbox sp. z o.o., Pik-Net Sieci Rozległe sp. z o.o. Wartość obu transakcji wyniosła prawie 154 mln zł.

Transakcje te miały na celu przygotowanie do zawarcia umowy z TeleDanmark Internet. Firma ta przejęła dzisiaj (13 lutego) od Softbanku 51% akcji Net2Net. Wartość transakcji wyniosła 23 mln euro (87,5 mln zł). Informację o tym podała agencja Reuters. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych na dzisiejszej konferencji prasowej.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

"Po 18 miesiącach od podpisania umowy, TeleDanmark Internet ma opcję kupna dalszych 24% akcji Net2Net. Po 23 miesiącach Softbank może sprzedać pozostałe 24% akcji na rzecz TeleDanmark Internet za 63 mln zł" - powiedziała agencji Reuters osoba zbliżona do transakcji.

TeleDanmark należy w 41,6% do SBC Communications. Firma jest notowana na giełdach w Kopenhadze i Nowym Jorku. Net2Net został utworzony w celu konsolidacji działalności internetowej Softbanku.

***

Softbank podał prognozy finansowe na 2001 r. Zysk netto firmy ma wzrosnąć do 52 mln zł (40,3 mln zł w 2000 r.). Przychody firmy wzrosną do 490 mln zł (391,6 mln zł).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200