Softbank przejmie większość udziałów ZETO-Rodan

Softbank i ZETO-Rodan podpisały wczoraj (17 stycznia) list intencyjny, zgodnie z którym ZETO-Rodan wejdzie w skład grupy Softbank.

Softbank i ZETO-Rodan podpisały wczoraj (17 stycznia) list intencyjny, zgodnie z którym ZETO-Rodan wejdzie w skład grupy Softbank. Porozumienie przewiduje, że do końca 2000 r. Softbank przejmie większościowy pakiet udziałów warszawskiego producenta systemów na rynek finansowy. Transakcja zostanie przeprowadzona w gotówce, jej wartość jednak nie została ujawniona.

ZETO-Rodan jest producentem oprogramowania wspomagającego pracę m.in. biur maklerskich i funduszy powierniczych. Najnowszy produkt o nazwie SidomaOnLine umożliwia prowadzenie przez Internet operacji giełdowych w czasie rzeczywistym. Firma zatrudnia 25 osób, a jej przychody w 1999 r. wyniosły 2,25 mln zł. Do klientów ZETO-Rodan należą m.in. Citibrokerage, Credit Swiss First Boston, ING Barings Securities, CA-IB Securities i Pioneer.

Softbank dotychczas nie oferował produktów do obsługi biur maklerskich. Przejęcie ZETO-Rodan umożliwi Softbankowi zaproponowanie klientom bardziej kompleksowej oferty.