Softbank przejmie firmę PDI

Softbank przejmie 55-62,5% udziałów spółki Publiczny Dostęp do Internetu. Obie firmy zawarły stosowną umowę wczoraj (20 stycznia). Jest to już drugi zakup dostawcy usług internetowych dokonany przez Softbank.

Softbank SA przejmie 55-62,5% udziałów spółki Publiczny Dostęp do Internetu. Obie firmy zawarły stosowną umowę wczoraj (20 stycznia). Jest to już drugi zakup dostawcy usług internetowych dokonany przez Softbank.

Transakcja ma zostać zakończona w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, jeśli zastrzeżeń nie zgłosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. "Nawiązanie współpracy z PDI Sp. z o.o. jest kolejnym krokiem w zakresie budowy zasobów internetowych w Grupie Softbank" - twierdzą przedstawiciele firmy.

PDI oferuje dostęp do Internetu w pięciu miastach Polski (Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Toruniu i Warszawie).

W ramach strategii internetowej Softbank zamierza współpracować przy tworzeniu rozwiązań internetowych dla banków i biur maklerskich z ZETO-Rodan.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200