Softbank kupuje 51 proc. Gladstone Consulting

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami warszawski integrator zakupił 51 proc. udziałów zarejestrowanej na Cyprze spółce doradczej Gladstone Consulting. Transakcja opiewa na 8,3 mln USD (26,9 mln zł).

Podstawową działalnością Gladstone są usługi konsultingowe w zakresie systemów informatycznych dla instytucji finansowych. Softbank zamierza wykorzystać jej kompetencje konsultingowe i doświadczenie do zwiększenia sprzedaży usług doradczych dla klientów - głosi komunikat Softbanku. Celem zakupu udziałów w cypryjskiej spółce jest także wzmocnienie współpracy z bankami zagranicznymi - akcjonariuszami polskich banków.

Sprzedającym udziały Gladstone Consulting jest Dadlaw Trustee Ltd. Zawarta między stronami umowa przewiduje, że Softbank za pozostałe 49-proc,. udziałów zapłaci ok. 6,07-6,7 mln USD w zależności od terminu realizacji transkacji. Udziały te giełdowy integrator może nabyć do 31 marca 2009 roku zaś Dadlaw Trustee ma prawo do wezwania Softbanku do zakupu pozostałych udziałów Gladstone w okresie od 1 do 14 kwietnia 2009 r.

Jak informowaliśmy wcześniej, w 2005 roku przychody Gladstone sięgną 6,5 mln USD, zaś zysk netto 2,7 mln USD. Z kolei na rok 2006 prognozowana sprzedaż spółki to 7,2 mln USD, a planowany zysk netto sięgnie 3,3 mln USD.

Ponadto Gladstone zamierza pozyskać w 2006 roku dodatkowe zamówienia na łączną kwotę 12 mln z wynikające ze współpracy z Softbankiem - informował w maju warszawski integrator, ogłoszając zamiar objęcia udziałów w spółce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200