Softbank Serwis zmienia nazwę na Asseco Systems

Zgodnie z zapowiedziami głównego akcjonariusza, Spółka planuje pod koniec 2007 r. debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma ostatnio wzmocniła swoje kompetencje w zakresie usług teletechnicznych i automatyki budynkowej poprzez przejęcie Działu Automatyki Budynków od Asseco Poland, wcześniej przejętym od Prokomu.

"Nowa nazwa podkreśla związki z naszym akcjonariuszem - Asseco Poland" - powiedział Andrzej Jaskulski, prezes zarządu Asseco Systems. Firma jest jedną z największych wśród organizacji świadczących usługi serwisowe i outsourcingu IT. Spółka nadal będzie specjalizować się w zakresie usług związanych z integracją systemów (bezpieczeństwo danych, archiwizacja i zarządzanie zasobami IT).

Główna siedziba Asseco Systems mieści się w Katowicach. Firma zatrudnia ponad 300 osób. Zarząd planuje osiągnąć na koniec br. przychody ze sprzedaży na poziomie 220 mln zł, a zysk netto w wysokości 8 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200