Sniffer zwiększa wspomaganie sieci

Network General Corp. zamierza wprowadzić wiele rozszerzeń do swojego analizatora sieci o nazwie Sniffer. Ich celem jest zapewnienie administratorom lepszego nadzoru nad przepływem informacji w sieci.

Network General Corp. zamierza wprowadzić wiele rozszerzeń do swojego analizatora sieci o nazwie Sniffer. Ich celem jest zapewnienie administratorom lepszego nadzoru nad przepływem informacji w sieci.

Network General Corp. przedstawił również swój nowy produkt do zdalnego monitoringu (RMon) pracujący na platformie Unix oraz potwierdził fakt wykupienia firmy Aim Technology Inc., dostawcy unixowych systemów zarządzania.

Rozszerzenia do Sniffera będą dostarczone do końca tego roku i umożliwią monitorowanie sieci, takich jak Fast Ethernet, ATM (Asynchronus Transfer Mode) oraz ISDN.

Już w listopadzie br. będzie możliwe monitorowanie sieci Fast Ethernet za pomocą przenośnych komputerów, na których uruchomiony zostanie Sniffer. Jedynym warunkiem będzie zainstalowanie dodatkowej karty sieciowej o szybkości 100 Mbps. Użytkownicy będą mogli nadzorować przepływ informacji między urządzeniami sieciowymi i serwerami w sieci Fast Ethernet.

Dla wielu użytkowników sieć ethernetowa o przepustowości 100 Mbps jest w zupełności wystarczająca i nie zamierzają oni wdrażać szybszych rozwiązań. Dla nich właśnie przeznaczony jest Sniffer monitorujący sieć Fast Ethernet.

Rozszerzenia przystosowujące Sniffera do współpracy z ISDN i ATM będą wprowadzone przez Network General w grudniu tego roku.

Innym programem Network General, który właśnie ukazał się na rynku, jest Foundation Manager przeznaczony dla platformy Unix. Podobnie jak Sniffer nadzoruje on pracę urządzeń, ale wykorzystywani są do tego celu specjalni agenci instalowani na komputerach PC w sieci. Działanie Foundation Managera sprowadza się przede wszystkim do transmisji danych RMona do unixowej konsoli.

"Rozproszony Sniffer to wspaniałe rozwiązanie o dużych możliwościach, ale jest ono nietypowe. Obecnie Network General wchodzi na rynek z rozwiązaniem bardziej standardowym opartym na RMon" - mówi Stephen Tribley, użytkownik wersji beta i zarazem kierownik działu konsultingowego przy The Future Now, która jest dostawcą sieciowych systemów zarządzania w Houston. "Podoba mi się Foundation Manager, ale Sniffer daje bardziej optymalne rozwiązanie. Wciąż niewiadomo jak zastosować RMon w przemyśle".

Wykupienie Aim Technology umożliwiło Network General wejście w świat unixowych systemów zarządzania. Aim z Santa Clara w Kalifornii produkuje SharpShooter, który jest przeznaczony do administracji systemu klient/serwer dla Unixa, a jego głównym zadaniem jest monitorowanie pracy sieciowych serwerów. "Chcemy wykorzystać zalety obydwu technologii" -mówi Jim Geers, prezes Aim.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200