Smartphone zamiast karty pokładowej na lotnisku

Jeśli sądzisz, że byłeś przezornym podróżnikiem drukując swą lotniczą kartę pokładową zawczasu - jest coś, co przebije Twoją pomysłowość. Na kilku lotniskach w USA pasażerowie Continental Airlines mogą nosić kartę pokładową w swoich smartphonach.

Gdy pasażer podejdzie do kontroli jego telefon jest skanowany by dostać pozwolenie wejścia na pokład. Pokaz tej technologii działa na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie. Program pilotażowy rozwiązania wprowadzono także na Liberty w Newark, lotnisku Regana w Waszyngtonie i Intercontinental w Houston.

Linie Continental narazie kierują ten program do osób często latających w interesach. Przepustki elektroniczne mogą być używane wyłącznie na lotach krajowych, które wymagają kilku przesiadek. Potrzebne wtedy jest posiadanie przez podróżującego telefonu mogącego otwierać załączniki do maili, w których dostarczana jest karta pokładowa.

Linie lotnicze mają nadzieję rozszerzyć program jeśli przyjmie się on bez problemów lecz koszt przedsięwzięcia nie został ujawniony.

Zobacz to w materiale wideo.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200