Smartfony Huawei otrzymają 5G i eSIM dzięki dodatkowemu etui

Huawei znalazł sposób na ominięcie embargo technologicznego nałożonego przez Stany Zjednoczone.

Huawei pomimo wpisania na czarną listę Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych nadal rozwija swoje urządzenia mobilne z Androidem. W pierwszej połowie 2022 roku na rynku europejskim pojawiły się topowe smartfony - Huawei P50 Pro oraz Huawei P50 Pocket. Ze względu na ograniczenia nałożone na firmę Huawei oba urządzenia nie posiadają wsparcia dla sieci 5G.

Pierwsze na świecie etui ze zintegrowanym modemem 5G
Źródło: gsmarena.com

Pierwsze na świecie etui ze zintegrowanym modemem 5G

Źródło: gsmarena.com

Firma Soyealink wpadła właśnie na pomysł, który pozwolił na obejście braku dostępu do technologii 5G w urządzeniach mobilnych Huawei. Smartfony wprowadzone na rynek z modemami 4G LTE będzie można przekonwertować w pełnoprawne modele z 5G. Wszystko dzięki dodatkowemu etui.

Zobacz również:

  • Znamy nazwę pierwszego narzędzia anty-ransomware, które uzyskało certyfikat Tolly Group

Soyealink zaprezentowało etui dedykowane do Huawei P50 Pro. Pokrowiec posiada wbudowany modem 5G oraz kartę eSIM. Dzięki tym elementom można pozbyć się jednej z największych wad tegorocznego flagowca firmy Huawei. Jednocześnie jest to pierwszy na świecie dedykowany pokrowiec z wbudowanym modem 5G i cyfrową kartą eSIM.

Huawei P50 Pro z dodatkowym etui
Źródło: gcsmarena.com

Huawei P50 Pro z dodatkowym etui

Źródło: gcsmarena.com

W środku etui znajduje się dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,35 GHz, który obsługuje modem 5G oraz moduł z kartą eSIM. Wszystkie ustawienia oraz dodawanie karty eSIM odbywają się z wykorzystaniem telefonu. Z oprogramowaniem EMUI zintegrowano nawet wskaźnik zasięgu sieci 5G. Dzięki niemu użytkownik będzie miał wrażenie, że modem 5G został zintegrowany z samym urządzeniem.

Etui ma 3,2 mm grubości i waży 52 g. Zewnętrzna część posiada fakturę przypominającą skórę. Akcesorium komunikuje się z telefonem przez port USB. Cena została ustalona na poziomie 120 dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200