Smartfon i tablet od Vizio

Największy amerykański sprzedawca telewizorów LCD wkracza na nowy rynek. Firma Vizio zaprezentowała swój pierwszy tablet i smartfon. Czy i one staną się przebojami? Tego dowiemy się najwcześniej w połowie roku.

Amerykańska firma Vizio, która zdominowała tamtejszy rynek telewizorów LCD przedstawiła dwa zupełnie nowe produkty. Są nimi tablet oraz smartfon. Vizio Via Phone posiada 4-calowy pojemnościowy ekran dotykowy oraz dwie kamerki (2Mpix z przodu i 5Mpix z tyłu). Vizio Via Tablet posiada natomiast 8-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i tylko jedną kamerkę.

Zarówno smartfon jak i tablet zostały wyposażone w procesor 1GHz, WiFi b/g/n, wyjście HDMI, czytnik kart microSD. Oba urządzenia działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android i oferują dostęp do usługi Android Market.

Wiadomo również, ze interfejs użytkownika w nowym sprzęcie Vizio będzie taki sam jak w telewizorach LCD tej firmy. Umożliwia on kontrolowanie telewizorów producenta za pomocą specjalnej aplikacji. Oba urządzenia udostępnią również te same usługi co telewizory. Będzie to między innymi dostęp do Netflix.

Cena tabletu i telefonu nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że ich amerykańska premierę wyznaczono na lato tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200