Smartfon dla osób zaczynających przygodę z kryptowalutami

Tajwańska firma HTC wprowadziła na rynek ekonomiczny smartfon obsługujący technologie blockchain, pozwalający użytkownikowi realizować transakcje finansowe z wykorzystaniem kryptowalut. Urządzenie nosi nazwę Exodus 1 i zawiera portfel akceptujący popularne wirtualne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Eth, LTC, BNB czy BCH.

Jeśli chodzi o warstwę sprzętową urządzenia, to nie ma tu żadnej rewelacji. Exodus 1 zawiera procesor Qualcomm Snapdragon 435, 4 GB pamięci wewnętrznej RAM, ekranem o rozdzielczości HD+ mający przekątną 5,7 cala oraz aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości 13-tu megapikseli.

Smartfon jest już dostępny w Europie oraz w takich krajach, jak Tajwan, Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. HTC zapowiada, że jeszcze w tym roku trafi na inne rynki. W zamyśle jego producentów jest to urządzenie przeznaczone dla osób, które zaczynają przygodę z kryptowalutami. Jest przy tym rzeczywiście niedrogie, gdyż kosztuje ok. 220 euro. Użytkownicy mogą przy tym zapłacić za Exodus 1 posługujące się właśnie jedną ze wspieranych przez niego wirtualnych walut.

Zobacz również:

Szkoda tylko, że smartfon pracuje pod kontrolą starszej wersji systemu Android (8.1; nazwa kodowa Oreo), a nie najnowszej oznaczonej numerem 10. Urządzanie wspiera jeszcze jedną ważną funkcjonalność. Może pełnić rolę węzła obsługującego wirtualną walutę Bitcoin. Aby to było możliwe użytkownik musi się zaopatrzyć w kartę pamięci MicroSD o pojemności nie mniejszej niż 400 GB.


TOP 200