Smartfon Microsoftu już za moment

Już wkrótce trafi na rynek tani, sygnowany przez Microsoft, smartfon oparty na platformie o nazwie roboczej Peabody. Będzie on wyposażony w nowy system operacyjny dla urządzeń przenośnych - Windows Mobile 5.0 i mimo wcześniejszych zapowiedzi trafi nie tylko na tzw. wschodzące rynki Chin i Indii.

Smartfon Microsoftu już za moment

Smartphone Microsoft Peabody

"Wszyscy są zainteresowani niskimi cenami" - stwierdził Ya-Qin Zhang, wiceprezes ds. urządzeń przenośnych firmy, tłumacząc decyzję o wprowadzaniu Peabody'ego do globalnej sprzedaży. Gdy tylko będzie gotowy, firma zamierza oferować światowym producentom urządzeń przenośnych licencję na jego produkcję i w ten sposób umożliwić im szybkie i bezbolesne wejście na rynek smartphonów.

Zaprojektowany we współpracy z Flextronics zestaw będzie działać pod kontrolą systemu Windows Mobile 5.0, o którym pisaliśmy między innymi w tekście "Microsoft ujawnia swój mały sekret". Producenci twierdzą, że Peabody będzie wyposażony zatem w podobne możliwości jak palmtopy, w tym zaktualizowane wersje pakietu biurowego Office. Nowy smartphone pracować będzie zarówno w sieci GSM jak i GPRS.

Zobacz również:

  • 13 niebezpiecznych aplikacji na Androida trafiło do Sklepu Play
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Google walczy ze oszustwami telefonicznymi

Przypomnijmy, że platformę Peabody Microsoft prezentował już w połowie lutego na targach 3GSM. Informowaliśmy o tym w artykule "Nowe telefony na 3GSM Congress: jest w czym wybierać".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200