Służby zajmują aktywa FTX

Amerykańscy prokuratorzy federalni zajęli prawie 700 milionów dolarów aktywów od założyciela FTX Sama Bankmana-Frieda, w dużej mierze w postaci akcji Robinhood.

Mohamed Hassan / Pixabay

Sam Bankman-Fried, który został oskarżony o kradzież miliardów dolarów od klientów FTX, aby spłacić długi zaciągnięte przez jego fundusz hedgingowy skoncentrowany na kryptowalutach, nie przyznał się do winy w związku z zarzutami o oszustwo. Ma stanąć przed sądem w październiku.

Departament Sprawiedliwości USA ujawnił fakt zajęcie akcji Robinhood na poczet wierzytelności już na początku tego roku, a 20 stycznia przedstawił bardziej kompletną listę zajętych aktywów, w tym gotówkę przechowywaną w różnych bankach i aktywa zdeponowane na giełdzie kryptowalutowej Binance. Własność zajętych akcji Robinhood, wycenianych na około 525 milionów dolarów, była przedmiotem sporów między Bankman-Fried, FTX i m pożyczkodawcą kryptowalutowym BlockFi, który także zbankrutował.

Zobacz również:

  • Kolejny trudny kwartał kryptowalut

Również 19 stycznia, kiedy prokuratorzy amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości zajęli 94,5 miliona dolarów w gotówce z konta w Silvergate Bank, które było powiązane z FTX Digital Markets, spółką zależną FTX na Bahamach. Władze zajęły też ponad 7 milionów dolarów z innych kont Silvergate związanych z Bankman-Fried i FTX., a wcześniej dodatkowo prawie 50 milionów dolarów z konta FTX Digital Markets w Moonstone Bank, małym banku w stanie Waszyngton.

Dodatkowo Departament Sprawiedliwości poinformował, że aktywa na trzech kontach Binance związanych z Bankman-Friedem podlegały przepadkowi kryminalnemu, ale nie podał szacunkowej wartości na tych kontach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200