Słabsze wyniki Rambusa

Firma szacuje, że jej wyniki finansowe w trzecim kwartale fiskalnym będą słabsze, niż zakładały wcześniejsze prognozy. Powodem są mniejsze przychody z licencji udzielanych producentom układów RDRAM.

Firma Rambus, twórca innowacyjnej technologii RDRAM, ogłosiła, że jej rezultaty finansowe uzyskane w III kwartale fiskalnym będą gorsze od przewidywanych. Według przedstawicieli koncernu do niekorzytnych wyników przyczynił się zastój w branży IT i mniejsze przychody z licencji udzielanych producentom układów RDRAM.

Według wstępnych danych, obroty firmy w trzecim kwartale fiskalnym 23,3 mln USD. Jest to o ok. 5,7 mln USD więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale jednocześnie o prawie 8 mln USD mniej niż w drugim kwartale fiskalnym tego roku. Zysk wyniesie zaledwie 3,86 mln USD.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Oficjalny komunikat Rambusa stwierdza: "Ze względu na osłabienie rynku PC i wynikające z niego drastyczne redukcje cen, zarówno dla pamięci RDRAM jak i SDRAM, przewidujemy, że w III kwartale wysokość naszych wpływów może obniżyć się o około 20%". Słabsze wyniki finansowe są po części spowodowane również kosztami procesów patentowych, które Rambus wytoczył kilku innym producentom układów pamięci, między innymi firmom Infineon oraz Hynix.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200