Skype w telefonach bezprzewodowych

Siemens stworzył adapter Gigaset M34 USB umożliwiający korzystanie z usług VoIP przez telefony bezprzewodowe z serii Gigaset. Urządzenie korzysta z oprogramowania firmy Skype.

Skype w telefonach bezprzewodowych

Gigaset M34 USB

Nowy produkt Siemensa pozwala połączyć zalety telefonii VoIP z telefonią tradycyjną. Dzięki adapterowi można korzystać z usługi Skypeout za pośrednictwem zwykłych telefonów bezprzewodowych. Istotne jest to że użytkownik może dowolnie wybierać między połączeniem za pośrednictwem Internetu lub zwykłej linii telefonicznej.

W tej chwili adapter jest dostępy jedynie w Europie, a jego koszt to ok. 129 USD, podczas gdy cena współpracujących z nim telefonów waha się między 65 a 260 USD. Wraz zakupem urządzenia klient otrzymuje 120 minut rozmów za pośrednictwem SkypeOut gratis.

Skype

Początkowo Skype umożliwiał głosową komunikację między osobami korzystającymi z Internetu, komputera, i odpowiedniego oprogramowania. Tym co wyróżniało ten produkt spośród innych była jakość oferowanych połączeń, oraz łatwość konfiguracji i obsługi programu. Kilka miesięcy temu Skype uruchomił nowa usługę on nazwie SkypeOut. Jest ona płatna, lecz pozwala na dzwonienie za pośrednictwem komunikatora Skype na numery stacjonarne i komórkowe. Teraz firma intensyfikuje swoje działania mające na celu implementację ich technologii w pojawiających się rozwiązaniach sprzętowych. Jednym z nich jest zapewnienie wsparcia dla programistów którzy chcieliby dołączyć funkcjonalność skype do swoich aplikacji.

Gigaset M34 USB jest niewielkim urządzeniem działającym na porcie USB. Oprócz opisywanej wcześniej funkcjonalności umożliwia ona dodatkowo bezprzewodowe połączenie komputera do Internetu za pośrednictwem stacji bazowej ISDN, korzystanie za pomocą telefonów bezprzewodowych Gigaset z z funkcji powiadomień, dostępnych dotychczas jedynie na komputerze, oraz różnych aplikacji internetowych, jak np. internetowe radio.

Adapter jest kompatybilny z telefonami Gigaset S645, Gigaset S440/445 i Gigaset C340/345.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200