Skype i Teams zostaną zintegrowane

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie marca i kwietnia tego roku użytkowników dwóch znanych rozwiązań firmy Microsoft czeka miła niespodzianka. Chodzi o platformę Teams i konsumencką usługę Skype. Microsoft przygotowuje rozwiązanie, które pozwoli użytkownikom obu tych aplikacji szybko i w prosty sposób komunikować się ze sobą.

Microsoft zapowiada (informując o tym fakcie użytkowników usług Office 365 i Microsoft 365), że wdrożenie mechanizmu integrującego aplikacje Skype i Teams – nazywając go mechanizmem federalizacji - zostanie zakończone najpóźniej do końca kwietnia tego roku. Użytkownicy usługi Teams będą wtedy mogli wymieniać informacje z użytkownikami aplikacji Skype (chat) i dzwonić do nich posługując się ich adresami e-mail. Podobną funkcjonalność będzie też wspierać Skype.

A opinii analityków wielu użytkowników nie korzystało do tej pory z usługi Teams między innymi właśnie dlatego, że nie oferowała ona takiej możliwości. Microsoft mówił od dawna, że pracuje nad takim mechanizmem, ale ciągle odkładał jego premierę na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wygląda na to, że tym razem wywiąże się ze swojej obietnicy.

Zobacz również:

Ciekawe jest to, że Microsoft zdecydował iż interoperacyjność Teams-Skype będzie domyślnie wyłączona. Administratorzy, którzy będą chcieli włączyć tę funkcję, będą musieli przejść do centrum zarządzania usługą Office 365 i tam aktywować ją.


TOP 200