Skype dla wszystkich

Dla milionów internatów jedną z podstawowych aplikacji VoIP pozwalających szybko komunikować się między sobą jest Skype. Konkurują z nią takie programy, jak WhatsApp oraz Google Hangouts. I to właśnie z myślą o użytkownikach tych programów, chcąc przekonać ich do Skype’a, jego twórcy opracowali nową opcję, która pozwoli inicjować sesje tego popularnego komunikatora poprzez kliknięcie na wyświetlony na ekranie link.

Użytkownicy aplikacji Skype for Windows oraz Skype for Mac będą już wkrótce mogli wysyłać do swoich przyjaciół - także tych, którzy nie posiadają konta Skype - takie właśnie linki. Osoba taka będzie wtedy mogła – oczywiście po zaakceptowaniu linka – uruchomić szybko sesję Skype w swoim webowym środowisku i dołączyć do rozmowy. Rozwiązanie to będzie dostępne także dla użytkowników mobilnych urządzeń iOS (iPhone i iPad) i Android.

Skype dla wszystkich

Nowa opcja będzie najpierw udostępniona użytkownikom Internetu zamieszkującym USA, a w przeciągu kilku tygodni powinna być dostępna również na pozostałych kontynentach. Microsoft zapowiada, że w pierwszej kolejności będą z niej mogli skorzystać użytkownicy stacjonarnych komputerów, a następnie również użytkownicy smatfonów i tabletów.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Microsoft nie podaje dokładni, ilu użytkowników korzysta obecnie z aplikacji Skype. Informuje jedynie, że użytkownicy uruchamiają każdego dnia sesje Skype trwające ogółem ok. 3 mld minut. Jednak Skype konkuruje na tym rynku z wieloma innymi aplikacjami. Microsoft ma tego świadomość, dlatego zdecydował się rozszerzyć jego możliwości o nową opcję mając nadzieję, że użytkownicy będą z niego dalej korzystać.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200