Skype będzie sprzedawać muzykę

Firma Skype podpisała porozumienie z koncernami fonograficznymi EMI, Sony/ATV, Warner/Chappell Music oraz z organizacją MCPS-PRS, co pozwoli spółce legalnie dystrybuować oryginalne utwory z oferty wspomnianych wytwórni. Użytkownicy już teraz mogą kupować piosenki Madonny i używać ich w charakterze dzwonków.

Madonna jest pierwszą artystką prezentowaną w ramach sekcji "Wyjątkowi Artyści", dostępnej w "Osobistym Skype". Użytkownicy komunikatora mogą pobierać oryginalne utwory piosenkarki i używać ich jako dzwonków informujących o połączeniu przychodzącym. Do wyboru są takie utwory jak pochodzące z ostatniego albumu artystki "Confessions on a Dance Floor" "Push" i "Sorry", a także starsze pzreboje ("Like a Virgin", "Vogue").

Wkrótce udostępnione zostaną utwory Green Day i Red Hot Chili Peppers. Z usługi mogą korzystać użytkownicy Skype'a w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Holandii, Belgii oraz Polsce.

Więcej informacji: Skype

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200