Skoncentruj się na biznesie – postaw na serwer w postaci usługi

Materiał promocyjny Zapomnijcie o tradycyjnym IT, zapomnijcie o wydatkach na zakup serwerów, o samodzielnym ich utrzymaniu i usuwaniu awarii. Nowoczesne technologie HPE ulokowane w ośrodkach 3S Data Center to okazja, żeby rozwijać biznes w sieci, nie martwiąc się plątaniną kabli, aktualizacjami systemów operacyjnych i starzejącym się sprzętem w zakurzonej firmowej serwerowni.

Dla wielu małych i średnich firm serwer to podstawa funkcjonowania biznesu. Przy ograniczonych możliwościach inwestycji kapitałowych, planowaniu dynamicznego wzrostu i chęci skupienia się na podstawowym biznesie – wybór może być tylko jeden: zakup serwera w postaci usługi od profesjonalnego dostawcy.

Za modelem usługowym, a zarazem przeciw tradycyjnemu zakupowi sprzętu, przemawia wiele argumentów. Po pierwsze – eliminuje konieczność zakupu serwera i ponoszenia znacznego jednorazowego wydatku. Po drugie – zapewnia niezawodne i bezpieczne miejsce kolokacji. Po trzecie wreszcie – własna serwerownia, nawet nowoczesna i dobrze wyposażona, rzadko dorównuje profesjonalnym rozwiązaniom spotykanym w obiektach data center (gwarantowane zasilanie i dostęp do sieci, profesjonalna i nadmiarowa klimatyzacja oraz zabezpieczenia p.poż.) i w efekcie jest po prostu droższa w utrzymaniu.

Serwer jako usługa to proste rozwiązanie dopasowane do potrzeb rozwijających się firm, czyli tych, których wymagania są zmienne i mogą przekroczyć możliwości kupowanego tradycyjnie sprzętu. Jedną z najpoważniejszych zalet serwera w postaci usługi jest bowiem wyjątkowa łatwość skalowania i technologicznego odświeżania posiadanej platformy. W każdej chwili można dodać kolejną maszynę albo zamienić tę używaną na większą czy lepiej wyposażoną. W takim modelu opłaty zmieniają się w miarę aktualnych biznesowych potrzeb. Umowa z 3S Data Center może być zawarta na krótko lub długoterminowo – z korzystnym upustem.

Zarazem nie ma potrzeby angażowania dodatkowego czasu administratora obecnych systemów, który będzie sprawował pieczę nad serwerami w 3S Data Center. Za wykonywanie kopii zapasowych, usuwanie awarii czy ewentualną rozbudowę sprzętu odpowiadają eksperci zatrudnieni przez dostawcę. Ich zmartwieniem pozostaje także bezpieczeństwo serwera, wysoka dostępność oraz potencjalne kłopoty wynikające z awarii zasilania lub łącza telekomunikacyjnego. Świetnym uzupełnieniem oferty jest możliwość dzierżawy systemów operacyjnych i bazodanowych Microsoft w modelu abonamentowym. Dla klientów, którzy jednak wybiorą samodzielne zarządzanie serwerami, dostawca pozostawia wygodny, sprawdzony i pełny dostęp do konsoli zdalnego zarządzania serwerami – HPE iLO w wersji advanced.

Przygotowana przez 3S Data Center oferta markowych serwerów dostępnych w postaci usługi doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnego nieprzewidywalnego, globalnego biznesu. To możliwość użytkowania nowoczesnych serwerów HPE umieszczonych w bezpiecznych lokalizacjach klastra 3S Data Center i zarządzanych przez specjalistów zatrudnionych przez obecnego od blisko 15 lat na rynku dostawcy usług telekomunikacyjnych i usług data center dla biznesu.

Zobacz:

http://www.klasterdatacenter.pl/

http://serwerowerewolucje.pl

KONKURS: http://serwerowerewolucje.pl/konkurs/