Skarb informatyczny

Ministerstwo Skarbu Panstwa do końca 1998 r. stworzy zintegrowany systeme informatyczny.

Ministerstwo Skarbu Panstwa do końca 1998 r. stworzy zintegrowany systeme informatyczny.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozpoczęło wdrażanie zintegrowanego systemu informatycznego. Celem jego budowy będzie optymalizacja pracy urzędu i umożliwienie wykonywania zadań statutowych MSP. System, na który składa się szereg aplikacji wykonanych w narzędziach Oracle i sieć WAN, ma zostać uruchomiony najdalej w IV kwartale przyszłego roku.

„Zamówione przez nas aplikacje służyć będą realizacji statutowych celów ministerstwa m.in. ewidencji i gospodarowaniu majątkiem skarbu państwa, monitorowaniu procesów prywatyzacyjnych, a ponadto usprawnią one znacznie obieg poczty wewnętrznej i dokumentów” – stwierdził autor projektu, pełnomocnik ministra ds. informatyki Bogusław Dziarnowski. Właśnie ten ostatni element związany z pracą samego resortu i jego 13 delegatur zostanie wdrożony najwcześniej, bo prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Narzędziem komunikacyjnym będzie pakiet Lotus Domino pracujący na serwerze Windows NT 4.0.

Resort zakończył już procedurę przetargową na zakup i instalację 130 stacji roboczych Compaqa wraz z drukarkami i 20 notebooków, a także pakietów biurowych i systemów operacyjnych Wndows 95 i Windows NT. W ramach umowy o wartości około 1 mln USD z dostawcą, warszawskim integratorem ComputerLand, ministerstwo otrzyma również 5 serwerów, które będą pracować w trybie klastrowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200