Singapur i Francja będą pracować wspólnie nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zwalczania cyberprzestępczości

Oba kraje ogłosiły, że przystępują do budowania ośrodka badawczego, który zajmie się projektowaniem narzędzi zapewniających bezpieczeństwo systemom IT, wykorzystujących do tego celu sztuczną inteligencję.

Grafika: Jack Moreh/freerangestock

Umowę taką zawarły w ostatnich dnia Ministerstwo Obrony Singapuru i Ministerstwa Sił Zbrojnych Francji. Umowa przewiduje współpracę obu krajów w takich dziedzinach, jak zastosowanie sztucznej inteligencji do analizowania danych geoprzestrzennych, wykorzystanie technologii przetwarzania języka naturalnego w celu pozyskiwania różnego rodzaju informacji oraz możliwość analizowania przez sztuczną inteligencję grafiki i przekazów wideo, wykorzystując taką technologię do identyfikowania potencjalnych zagrożeń.

Ośrodek badawczy zajmujący się tym tematem powstanie w Singapurze. Analitycy zwracają uwagę na fakt, że będzie to pierwsza tego typu placówka, jaką Ministerstwo Obrony Singapuru zbuduje w porozumieniu innym krajem. Będą nim zarządzać wspólnie dwa podmioty: francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych i Temasek Laboratories @ National University of Singapore. Będą one gromadzić specjalistyczną wiedzę badawczą o technologii AI, jaką dysponują ośrodki akademickie i placówki badawcze funkcjonujące w obu krajach.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200