Silniejsza cyberprzestrzeń RP

Palo Alto Networks wzmacnia fundamenty cyberbezpieczeństwa w Polsce, inicjując współpracę z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni RP. Właśnie podpisano dokumenty.

fot. Materiały prasowe

Znaczący rozwój współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa ma nastąpić wraz z podpisaniem protokołu ustaleń (MoU) pomiędzy Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni RP a Palo Alto Networks. Umowę strony podpisały 27 września br. Współpraca pomiędzy Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni RP a Palo Alto Networks stanowi kluczowy krok w umacnianiu cyberobrony Polski. Palo Alto Networks będzie ściśle współpracować z Dowództwem Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni RP, dzieląc się wiedzą, technologią i spostrzeżeniami w celu wzmocnienia zdolności kraju w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Partnerstwo to oznacza wzajemne zaangażowanie w rozwiązywanie zmieniających się wyzwań związanych z cyberzagrożeniami.

Równolegle do współpracy z Siłami Zbrojnymi RP, Palo Alto rozszerza swoją działalność na polskim rynku. Jednym z kluczowych elementów ekspansji Palo Alto Networks w Polsce jest nawiązanie strategicznego partnerstwa z Google Cloud. Dzięki temu klientom w Polsce zostaną zapewnione takie rozwiązania chmurowe jak Prisma® Access czy Cortex XDR®, które spełnią rygorystyczne wymagania dotyczące przechowywania danych. Umożliwi to wprowadzenie rozwiązań w chmurze do centrum danych Google w Polsce, co zapewni przetwarzanie danych osobowych w kraju. Dzięki temu ryzyko przenoszenia danych poza Europejski Obszar Gospodarczy zostanie wyeliminowane.

Zobacz również:

  • IDC: Wzrost popularności sieci SD-WAN wynika z wymagań dotyczących łączności w chmurze i atrakcyjności SASE
  • HP EliteBook 800 – twoje wsparcie w hybrydowym modelu pracy
  • Bezpieczna miłość w sieci

Przeczytaj również wywiad z gen. bryg. Karolem Molendą, Dowódcą Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni i zobacz, co w 2022 roku mówił o współpracy z sektorem prywatnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200