Sii otwiera w Polsce kolejne biura

Sii (warszawska firma świadcząca usługi IT) otworzyła we wrześnie swoje kolejne biuro zlokalizowane w Częstochowie, a z początkiem października zamierza otworzyć kolejne dwa - w Pile oraz w Bydgoszczy.

Razem firma będzie więc niedługo posiadać 12 biur, gdyż wcześniej otworzyła podobne oddziały w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach i Rzeszowie.

Strategiczna lokalizacja oraz bogate zaplecze ekspertów były elementami kluczowymi decyzji o otwarciu biura w Częstochowie. Potencjał rynku częstochowskiego w branży motoryzacyjnej jest duży z uwagi na dostępność wykwalifikowanych specjalistów. Będą oni realizowali między innymi projekty polegające na obsłudze diagnostyki w systemie odpowiedzialnym za komunikację poprzez bluetooth, WiFi, LTE i USB oraz rozwoju oprogramowania dedykowanego samochodom elektrycznym i hybrydowym.

Zobacz również:

  • Siemens przystępuje do Semiconductor Education Alliance

Jedenastą lokalizacją Sii w Polsce, która wystartuje w połowie miesiąca, jest Piła. Na pracę w Pile mogą liczyć specjaliści z zakresu inżynierii jak PLC, konstruktorzy czy robotycy oraz developerzy z naciskiem na znajomości front-end i technologii Java. Tutejsze pierwsze projekty dotyczyć będą programowania sterowników wykorzystywanych w produkcji m.in. skrzyni biegów, silników i karoserii samochodowych.

Kolejną inwestycją w rozwój Sii będzie otwarcie oddziału w Bydgoszczy, co nastąpi z dniem 1 października. Do marca 2019 r. planowane jest aby pracowało tu 40 specjalistów. Poszukiwani są Developerzy Java, .NET i Embedded, a także testerzy.

Firma odnotowała w zeszłym roku wzrost przychodów na poziomie 31%, co przyniosło jej 512 mln zł przychodu. Na rozwój spółki zwrócił uwagę magazyn Computerworld w swoim prestiżowym Rankingu TOP 200.

Do końca roku obrotowego Sii planuje osiągnąć przychód w wysokości 680 milionów złotych oraz zatrudniać 4100 specjalistów. Jednak najważniejszym projektem Sii Polska na nadchodzące miesiące będzie otwarcie podległego spółce Sii Szwecja, co jest kolejnym krokiem strategii rozwoju współpracy z klientami ze Skandynawii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200