Siemens przejmuje Efficient Networks

Niemiecki koncern liczy, że kupno za 1,5 mld USD amerykańskiego producenta urządzeń DSL pozwoli mu w ciągu trzech lat na zajęcie miejsca w czołówce światowych dostawców rozwiązań szerokopasmowych.

Niemiecki Siemens zamierza przejąć Efficient Networks, amerykańskiego producenta urządzeń DSL. Wartość transakcji, która ma być zawarta w gotówce, wyniesie ok. 1,5 mld USD. Do jej finalizacji, która spodziewana jest w kwietniu br., potrzebna będzie jeszcze zgoda odpowiednich resortów niemieckich i amerykańskich.

Efficient Networks produkuje modemy i routery DSL, które są wykorzystywane przez użytkowników indywidualnych i małe firmy. W wyniku transakcji niemiecki producent zamierza umocnić pozycję swojego pionu Information and Communications Networks (ICN) na rynku szerokopasmowych rozwiązań DSL dzięki produktom przeznaczonym bezpośrednio dla użytkowników końcowych. Siemens ma już w swojej ofercie technologię DSLAM (Digital Subscriber Line Access Multiplexer) dla operatorów usług telekomunikacyjnych.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

"Dział ICN Siemensa jest obecny na rynkach ponad 160 państw, więc przejęcie to pozwoli na dalszy rozwój naszej działalności i rozszerzy nasze możliwości popularyzacji szerokopasmowych sieci i usług w skali światowej" - powiedział Mark Floyd, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Efficient Networks.

Po finalizacji transakcji, M. Floyd obejmie funkcję prezesa działu Access Solutions podlegającego ICN i będzie odpowiedzialny za działalność tego działu w skali globalnej.

"Skupiając się na rozwiązaniach szerokopasmowego dostępu, będziemy teraz mogli zaoferować naszym klientom kompletne rozwiązania, co radykalnie zwiększy naszą obecność w tym szybko rozwijającym się segmencie rynku i pozwoli nam w ciągu trzech lat znaleźć się w pierwszej trójce dostawców rozwiązań szerokopasmowych na świecie" - podsumował Roland Koch, prezes pionu ICN Siemensa.

***

Siemens odnotował 32-proc. wzrost zysków w I kw. roku finansowego 2001

Cabletron sprzedaje FlowPoint

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200