Siemens przejął amerykańskiego dostawcę usług informatycznych

Siemens kupił Entex Information Services, amerykańskiego dostawcę usług informatycznych. Ma to umocnić pozycję niemieckiego koncernu na tamtejszym rynku usług IT i jest elementem strategii zakładające...

Siemens kupił Entex Information Services, amerykańskiego dostawcę usług informatycznych. Ma to umocnić pozycję niemieckiego koncernu na tamtejszym rynku usług IT i jest elementem strategii zakładającej globalizację jego działu usług informatycznych. Transakcja o wartości 105 mln USD zostanie zrealizowana w formie wymiany akcji.

Entex oferuje usługi niezależne od platformy i producenta. Firma zostanie włączona do Siemens IT Service, amerykańskiego działu Siemensa, który przyjmie nazwę Entex IT Service.

Roczne przychody zatrudniającego 5 tys. osób Entexa wynoszą ok. 500 mln USD, podczas gdy Siemens IT Service w Stanach Zjednoczonych generuje 100 mln USD, natomiast na całym świecie ponad 2,1 mld dochodów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200