Siemens konsoliduje grupę

Pierwszego października dojdzie do połączenia dwóch firm niemieckiego koncernu Siemens w Polsce - Siemens i ZWUT. Będą one działać jako jedna firma pod nazwą Siemens Sp. z o.o.

Z początkiem października br. dojdzie do formalnego połączenia dwóch krajowych firm z grupy Siemensa: Siemens Sp. z o.o. i Zakłady Wytwórcze Urządzeń Telefonicznych (ZWUT) Sp. z o.o. Grupa Siemens. Po integracji tych dwóch podmiotów, w ramach grupy Siemensa w Polsce funkcjonować będzie nowa spółka - Siemens Sp. z o.o. Będzie ona pełnić rolę koordynującą dla całej grupy Siemensa w Polsce.

Od jesieni w Polsce w ramach grupy Siemens działać będzie 11 firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, w których niemiecki koncern ma swoje udziały. Nową spółką pokieruje dwuosobowy zarząd w składzie: prezes zarządu Karol Romanowski, dotychczasowy prezes zarządu Siemens Sp. z o.o. i rzecznik grupy Siemensa w Polsce, oraz prezes ds. finansowych Andreas Hoffmann, dotychczasowy prezes ds. finansowych ZWUT Sp.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

z o.o. Grupa Siemens.

Przedstawiciele grupy Siemens w Polsce zapewnili, że w związku z połączeniem obu spółek, nie zostaną przeprowadzone żadne cięcia personalne. Przeciwnie, grupa zatrudniająca łącznie blisko 5 tys. pracowników, powiększy swe szeregi o kolejne 150 osób. Nowa firma chciałaby uplasować się w pierwszej pięćdziesiątce największych firm w Polsce i pierwszej trójce lub czwórce firm elektrotechnicznych. Do końca 2004 r. grupa Siemensa w Polsce planuje osiągnąć obrót na poziomie ok. 1 mld euro.

Ubiegłoroczne obroty ZWUT wyniosły 1,16 mld zł, Siemens wypracował natomiast przychody ze sprzedaży na poziomie 620 mln zł. Cała grupa Siemensa w Polsce osiągnęła w 2000 r. 730 mln euro przychodów. Niemiecki koncern Siemens AG zainwestował w 2000 r. w Polsce 150 mln euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200