Siemens inwestuje w rozwój działalności elektronicznej

Niemiecki producent zamierza przeznaczyć 1 mld euro na przekształcenie się w firmę opierającą swoją działalność wyłącznie na rozwiązaniach elektronicznych.

Niemiecki Siemens ma w planach inwestycję w wysokości 1 mld euro (ok. 870 mln USD), która ma mu pozwolić na przekształcenie się w firmę opierającą swoją działalność wyłącznie na rozwiązaniach elektronicznych.

W wydanym dzisiaj (10 października) oświadczeniu firma stwierdziła, że wszystkie jej działania, poczynając od zaopatrzenia, przez marketing, tworzenie nowych rozwiązań i kontrolę jej procesów, będą koordynowane w ramach tzw. centrów e-doskonałości (Centers of E-Excellence). Pierwsze z nich zostało otwarte dzisiaj w Monachium.

Siemens twierdzi, że wszyscy pracownicy firmy, czyli 440 tys. osób zatrudnionych w 190 krajach, uzyska dostęp do Internetu w ciągu roku. Ma to pozwolić na wymianę wiedzy między różnymi działami firmy. Do tego czasu odpowiednie terminale zostaną zainstalowane we wszystkich jego placówkach produkcyjnych.

Obecnie w ok. 70% zasobów firmy wykorzystywane są rozwiązania elektroniczne. Realizacja zaopatrzenia przez Internet ma np. już 10-proc. udział we wszystkich zamówieniach dotyczących zaopatrzenia firmy, których wartość szacowana jest na 35 mld euro. Przedstawiciele Siemensa liczą, że wskaźnik ten wkrótce wzrośnie do 50%.

***

Siemens inwestuje 700 mln USD w brazylijski rynek bezprzewodowy

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200