Siedmiu chętnych na COIG

Oferty złożyły Asseco Poland, B3 SYSTEM, Ericpol Telecom, Infovide-Matrix, Optimus, Web Inn i Węglokoks. Do 20 listopada br. potencjalni inwestorzy zostaną poinformowani co do wyniku analiz ich ofert.

Zastanawia oferta ostatniej z firm, spoza branży IT. Jak się mówi się, oferta Węglokoksu może świadczyć o tym, że kopalnie nie będą chciałby przekazać kontroli nad obsługującej ich w outsourcingu firmy podmiotowi zewnętrznemu.

Termin składania pisemnych odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia 459 tys. akcji należących do Skarbu Państwa upłynął 6 listopada. Akcje mają nominalną wartość 10 zł każda i stanowią 85% kapitału Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa.

Węglokoks to potentat na polskim rynku eksportu węgla. Asseco Poland jest największą polską spółką informatyczną w Polsce i w Europie Środkowo Wschodniej. Ericpol Telecom zajmuje się outsourcingiem rozwoju oprogramowania, głównie dla operatorów telekomunikacyjnych. Infovide-Matrix oferuje usługi konsultingowe. Optimus jest producentem i dystrybutorem sprzętu IT. Web Inn oferuje zaś usługi outsourcingu infrastruktury IT i najbardziej pasuje - pod względem profilu - do COIG, choć nie musi to być zaletą tej spółki w przetargu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200