Sieciowy telefon Cisco

Cisco Systems zaprezentowała telefon przenośny, wykorzystujący do przesyłania głosu bezprzewodową sieć Wi-Fi. Sprzedaż urządzenia, z którego będzie można korzystać w zasięgu coraz popularniejszych bezprzewodowych sieci komputerowych, rozpocznie się w czerwcu.

Telefon oznaczony jest numerem 7920 - ideą jego twórców nie było stworzenie alternatywy dla telefonii komórkowej, lecz raczej udostępnienie pracownikom dużych korporacji wygodnego, taniego w ekploatacji środka komunikacji. Niewykluczone jest jednak, że kolejne modele "sieciowego" telefonu wyposażone będą w możliwość korzystania z sieci komórkowych - tak, by można z nich było korzystać również poza biurem.

Model 7920 to drugi tego typu produkt Cisco - pierwszym był stacjonarny model 7960 IP, który wymagał podłączenia do sieci Ethernet. 7920 idzie krok dalej, ponieważ komunikuje się z siecią bezprzewodową - jest więc znacznie wszechstronniejszy. Sprzedaż nowego telefonu rozpocznie się w USA w czerwcu, zaś krótko później również w Europie. Cena urządzenia nie jest na razie znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200