Sieciowy róg obfitości

Cisco wprowadziło 14 nowych modeli routerów dla małych i średnich firm.

Cisco wprowadziło 14 nowych modeli routerów dla małych i średnich firm.

Sieciowy róg obfitości

Nowe urządzenia Cisco

Przełom kwietnia i maja br. był bardzo pracowitym okresem dla Cisco Systems. Firma wprowadziła na rynek kilkanaście modeli routerów. Najważniejszą nowością w ofercie są urządzenia Cisco 3725 i 3745 z nowej linii routerów 3700. Pierwszy z nich jest dostarczany w obudowie o wysokości 2U. Oferuje 2 gniazda przeznaczone do instalowa- nia modułów sieciowych i 3 gniazda do instalowania modułów WAN. Model 3745 ma wysokość 3U i udostępnia 4 gniazda dla modułów sieciowych. Oba routery umożliwiają instalację modułów HDSM (High-Density Service Modules). Producent równolegle z nimi udostępnił 36-portowy moduł przełącznika 10/100 EtherSwitch HDSM, instalowany jednocześnie w dwóch gniazdach sieciowych.

Największą grupę nowych produktów stanowią routery linii 2600. Do dotychczas oferowanych urządzeń w ramach najpopularniejszej linii produktów Cisco dołączył Cisco 2691 Modular Access Router - najwydajniejszy z routerów tej serii. Zawiera jedno gniazdo dla modułu sieciowego, 3 gniazda modułów WAN oraz 2 porty Fast Ethernet. Może być wyposażony maksymalnie w 256 MB pamięci DRAM (standardowo 64 MB) i przesyła do 70 tys. pakietów/s. Dla porównania, dotychczas dostępny najsilniejszy w serii model Cisco 2650 przesyłał 37 tys. pakietów/s i mógł mieć 32 MB pamięci DRAM.

Pozostałe z nowych routerów stanowią odpowiedniki oferowanych wcześniej modeli, ale oznaczone są literami XM. Zapewniają one o ok. 30% większą wydajność i większe możliwości rozbudowy pamięci niż dotychczas oferowane modele przy zbliżonej do nich cenie. Dzięki temu klienci wykorzystujący urządzenia linii 2600 mogą migrować do wydajniejszych routerów bez konieczności zmiany serii wykorzystywanych rozwiązań.

W najwydajniejszy model wzbogaciła się również seria routerów Cisco 1700 przeznaczonych dla małych firm. Model 1760, w odróżnieniu od dotychczas oferowanych, jest dostępny w postaci przeznaczonej do instalowania w szafie przemysłowej (pozostałe rozwiązania są wolno stojące).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200