Sieciowe wideonowości

Creative Labs odświeżył ofertę kamer internetowych serii WebCam NX Pro oraz NX. Nowe urządzenia dopracowano pod względem ergonomii, przystosowano je do instalacji na płaskich monitorach LCD.

Kamera Creative Webcam NX Pro posiada przetwornik CMOS pozwalający na pełnoekranową transmisję sygnału wideo o rozdzielczości 640x480 lub tryb klatkowy z maksymalną rozdzielczością 1024x768 (rozdzielczość interpolowana). Zestaw zawiera osobny mikrofon, który może być przymocowany do monitora lub ubrania. Kamera podłączana jest przez port USB. Dołączane w zestawie oprogramowanie umożliwia obsługę wideokonferencji, przesyłanie komunikatów, edycję obrazu w trybie klatkowym i wideo, udostępnianie zasobów i zarządzanie sekwencjami wideo lub obrazami, usługę wideo e-mail, a także tryb podglądu „na żywo”.

Kolejny z nowych produktów - Creative WebCam NX to kamerka pozwalająca na przesyłanie płynnego obrazu wideo o rozdzielczości 352x288 pikseli, a w trybie klatkowym z maksymalną rozdzielczością 640x480 (rozdzielczość interpolowana). Urządzenie także komunikuje się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB.

Ceny netto produktów to odpowiednio: Creative WebCam NX - 29 USD, Creative WebCam NX Pro - 48 USD.