Sieciowe nowości firmy Alcatel-Lucent

Alcatel-Lucent poszerza ofertę o kilka nowych rozwiązań sieciowych. Są to takie produkty, jak przełącznik dostępowy, oprogramowanie SDN oraz bezprzewodowe kontrolery i nowa edycja oprogramowania służącego do zarządzania sieciami LAN/WLAN.

Nowy przełącznik dostępowy nosi nazwę OmniSwitch 6860 i może być wyposażony w 24 albo 48 portów Gigabit Ethernet (zależnie od modelu). Zawiera też cztery porty SFP+ (1G/10G) oraz dwa porty 20G Virtual Chassis, które służą do łączenia przełączników w jeden wirtualny węzeł sieci. Węzeł taki może się składać z ośmiu fizycznych przełączników i może obsługiwać do 32 połączeń 10G i do 384 połączeń Gigabit Ethernet.

Firma ma też w ofercie model oznaczony symbolem OmniSwitch 6860 "E", który zawiera cztery porty PoE. Porty te są w stanie zasilać podłączone do nich urządzenia, dostarczając im moc 60 W. Przełączniki OmniSwitch 6860 zawierają specjalne oprogramowanie analityczne, które analizują pakiety (opcja Deep Packet Inspection) i śledzą na bieżąco pracę sieci. Są też wyposażone w aplikacje wspierające technologie OpenFlow i OpenStack. Oznacza to, że mogą obsługiwać środowiska sieciowe SDN (czyli takie, którymi zarządza oprogramowanie).

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania
Sieciowe nowości firmy Alcatel-Lucent

OmniSwitch 6860

Alcatel-Lucent poszerzył też ofertę o trzy nowe kontrolery WLAN (oznaczone symbolami OmniAccess 103, 274 i 275 WLAN) oraz o nową edycję oprogramowania OmniVista 2500 (zarządzanie sieciami LAN/WLAN).

Przełącznik OmniSwitch 6860 pojawi się oficjalnie w ofercie firmy w maju br. Cena – od 4595 USD. Nowe kontrolery OmniAcces 274 i 275 są już dostępne i kosztują odpowiednio 1595 USD i 1995 USD. Kontroler OmniAccess 103 (kosztujący 395 USD) będzie dostępny nieco później. Cena oprogramowania OmniVista 2500 (które będzie dostępne od lipca br.) nie została jeszcze ustalona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200