Sieciowa perła

Niedawno, nakładem wydawnictwa Robomatic, pojawił się na rynku przekład "Wielkiej Encyklopedii Sieci Komputerowych" wydanej pierwotnie przez wydawnictwo McGraw Hill. Jest to książka pod każdym względem doskonała i można ją zdecydowanie polecić wszystkim osobom zainteresowanym tematyką sieci komputerowych.

Niedawno, nakładem wydawnictwa Robomatic, pojawił się na rynku przekład "Wielkiej Encyklopedii " wydanej pierwotnie przez wydawnictwo McGraw Hill. Jest to książka pod każdym względem doskonała i można ją zdecydowanie polecić wszystkim osobom zainteresowanym tematyką sieci komputerowych.

Polski wydawca podjął się ogromnego trudu przetłumaczenia publikacji opisującej kompleksowo dostępne obecnie na rynku technologie sieciowe i wszystkie związane z nimi zagadnienia. Trudu tego nie sposób nie docenić - tłumacze po raz pierwszy przetłumaczyli i zawarli w jednejpracy specjalistyczne terminy sieciowe, które dotąd nie były w ogóle tłumaczone lub były tłumaczone na kilka sposobów. Istotny jest fakt, że tłumaczenia te są trafne a jednocześnie poprawne językowo, za co wydawnictwu należą się słowa uznania. Z pewnością więc Encyklopedia stanie się swoistym słownikiem, po który sięgać będą osoby związane ze środowiskiem sieciowym oraz tłumacze-technicy chcący stosować poprawną i spójną terminologię.

Jak napisał polski wydawca, Encyklopedia przeznaczona jest dla osób zarządzających lub administrujących sieciami, inżynierów i instalatorów sieci komputerowych, pracowników naukowych i studentów oraz osób związanych pośrednio z sieciami komputerowymi, np. dyrektorów firm i instytucji stojących w obliczu zakupu sieci. Takie zdefiniowanie odbiorców jest jak najbardziej trafne. Encyklopedia w przystępny, obrazowy, ale jednocześnie zwięzły sposób tłumaczy nawet najtrudniejsze zagadnienia technik sieciowych.

Encyklopedia nie jest z pewnością publikacją, którą czyta się "od deski do deski" chociażby z tego względu, że jej obiętość przekracza grubo ponad tysiąc stron. Jest za to znakomitym kompendium wiedzy, z którego korzystać warto zawsze wtedy, gdy poszukujemy odpowiedzi na konkretne pytania związane z sieciami komputerowymi.

W odnalezieniu informacji o poszukiwanym temacie pomaga zarówno alfabetyczny spis treści, jak i szczegółowy skorowidz. W Encyklopedii znalazł się także oddzielny dział, w którym wymienio najważniejsze polskie firmy zajmujące się problematyką sieci komputerowych.

Podsumowując, "Wielka Encyklopedia Sieci Komputerowych" to książka niezbędna każdemu, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o sieciach komputerowych. Choć jej cena może odstraszać, to z pewnością pieniędzy na nią wydanych nie można będzie uznać za stracone.


TOP 200