Sieci z McAfee

McAfee stanie się największym na świecie producentem oprogramowania do ochrony sieci komputerowych.

McAfee stanie się największym na świecie producentem oprogramowania do ochrony sieci komputerowych.

Niespodziewanym spadkiem ceny akcji firmy McAfee, producenta oprogramowania, zakończył się dzień, w którym obwieszczono przejęcie przez nią spółki Network General. Fuzję McAfee, firmy znanej z produkcji oprogramowania antywirusowego, i Network General, skrytykowała firma doradcza Goldman Sachs. Jednak inwestorzy zaczęli masowo zaopatrywać się w udziały Network General, których wartość w ciągu dwóch dni wzrosła o ponad 16%.

Jeśli transakcja warta ponad 1,3 mld USD dojdzie do skutku, McAfee stanie się największym na świecie producentem oprogramowania do ochrony sieci komputerowych. Zmieni też nazwę na Network Associates. Oferta McAfee wzbogaci się o oprogramowanie związane nie tylko z ochroną antywirusową, ale również ochroną danych i zarządzaniem urządzeniami aktywnymi w różnego typu sieciach. Network Associates będzie zatrudniać 1600 osób, odpowiedzialnych za ponad 30 mln użytkowników na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200