Sieci i telekomunikacja

"Świat Globalnego Porozumienia" - to hasło tegorocznej, trzeciej edycji wystawy i konferencji ComNet.

"Świat Globalnego Porozumienia" - to hasło tegorocznej, trzeciej edycji wystawy i konferencji ComNet.

Podczas trzeciej Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Technik Telekomunikacyjnych i Sieciowych ComNet '97 odbędzie się cykl konferencji i seminariów, poświeconych tematyce sieciowej. Jak twierdzą przedstawiciele organizatora - IDG Expo, najważniejszą nowością tegorocznego programu będzie połączenie zagadnień telekomunikacyjnych i sieciowych, w tym także związanych z Internetem. "Różnice między tymi sieciami zatarły się na tyle, że można je traktować praktycznie jako jedną strukturę. Związane jest to m.in. z postępującą ich integracją i faktem, że oferują one podobny zakres usług" - mówi Marek Michalski z IDG Expo.

Marek Michalski twierdzi, że jednym z "hitów" tegorocznego ComNetu będzie wprowadzanie w Polsce inteligentnych sieci telekomunikacyjnych. Sieci inteligentne umożliwiają połączenie z wybranym abonentem niezależnie od miejsca, w którym on się znajduje. Wykłady na ten temat poprowadzą: dr Marek Średniawa z Politechniki Warszawskiej i Jacek Godlewski z Telekomunikacji Polskiej S.A., który przedstawi plan stworzenia przez jego firmę struktury inteligentnej sieci telekomunikacyjnej w Polsce do końca 1997 r. oraz usługi dzięki niej dostępne.

Demonopolizacja rynku telekomunikacyjnego

Podczas tegorocznego ComNetu wiele czasu ma za zająć tematyka poświęcona otwarciu europejskiego rynku telekomunikacyjnego, które nastąpi 1 stycznia 1998 r., oraz rządowym planom prywatyzacji TP SA. W związku z tym zapowiedziano konferencje: Larsa Berga, dyrektora wykonawczego szwedzkiej Telii, który przedstawi zmiany, jakie dokonują się na zdemonopolizowanym rynku telekomunikacyjnym; Pameli Riley z AirTouch Europe, która na podstawie kilkuletniego doświadczeń AirTouch w USA przedstawi sposób działania operatora telekomunikacyjnego na uwolnionym rynku, oraz wiceministra łączności Andrzeja Księżnego, który przybliży zasady prywatyzacji największej polskiej firmy telekomunikacyjnej.

Windows NT a IntranetWare

Niezależnie od ComNetu po raz pierwszy zostanie zorganizowana jednodniowa konferencja pt. "Windows NT w biznesie". Będzie ona zawierała serię seminariów poświęconych systemowi operacyjnemu Windows NT oraz pakietowi aplikacji serwerowych BackOffice firmy Microsoft. Wśród tematów znajdą się: Windows NT w przedsiębiorstwie (wykład prowadzony przez przedstawicieli Digitala), NT i Internet (przygotowany przez przedstawicieli InfoNet) oraz NT i intranet (prowadzony przez przedstawicieli DCS).

Zdaniem organizatorów, najciekawszym punktem tej części ComNetu będzie stworzona przez firmę wzorcowa sieć korporacyjna, oparta na ośmiu serwerach: czterech Windows NT i tyle samo IntranetWare Novella. Zainstalowane zostaną na nich wszystkie dostępne w tych systemach usługi: poczta elektroniczna, bazy danych, serwery WWW. Każdy z uczestników konferencji otrzyma opis tej sieci. Podczas seminarium - Ring: Windows NT a IntranetWare - zostaną porównane właściwości najnowszych wersji tych sieciowych systemów operacyjnych w kilkunastu kategoriach, które ogólnie podzielić można na trzy grupy: współdziałanie, wydajność i bezpieczeństwo.


TOP 200