Sieć z buforem

Jeszcze w tym półroczu zostanie uruchomione polskie biuro firmy Network Appliance.

Jeszcze w tym półroczu zostanie uruchomione polskie biuro firmy Network Appliance.

Biurem Network Appliance w Polsce ma kierować Paweł Sobkowicz, dotychczasowy dyrektor działu skalowalnych systemów informatycznych w pionie integracji Optimus SA. Polski oddział, który ma powstać w ciągu 2, 3 miesięcy, jest pierwszym biurem Network Appliance w Europie Środkowej i Wschodniej.

Network Appliance jest producentem dedykowanych urządzeń sieciowych (Network Attached Storage) zoptymalizowanych do realizacji takich funkcji, jak udostępnianie plików w sieciach heterogenicznych, a także buforowanie transmisji internetowych.

Polski oddział firmy będzie się koncentrować na oferowaniu rozwiązań dla trzech grup klientów. Pierwszą będą stanowić dostawcy usług internetowych, potrzebujący szybkich i skalowalnych serwerów buforujących, nie wymagających częstej obsługi. Drugą z grup mają być firmy wykorzystujące sieci heterogeniczne pracujące pod kontrolą Windows NT i Unixa, oczekujące szybkiego współdzielenia plików pomiędzy tymi systemami. Ostatnią grupą są firmy telekomunikacyjne, wykazujące zapotrzebowanie na ogromne pojemności dysków, przy czym zapotrzebowanie to może się zmieniać w sposób dynamiczny.

Docelowo produkty Net-work Appliance będą sprzedawane i wdrażane w Polsce przez jego partnerów. Wsparcie techniczne i serwis będą świadczyć zarówno partnerzy, jak i polski oddział Network Appliance.


TOP 200