Sieć optyczna do transmisji piłkarskich mistrzostw Europy

Alcatel poinformował o podpisaniu kontraktu na wdrożenie sieci optycznej w firmie PT Comunicações (Portugal Telecom Group) – operatora telekomunikacyjnego i multimedialnego w Portugalii. Sieć zostanie wykorzystana do transmisji rozpoczynających się 12 czerwca 2004 r. mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2004.

Optyczna infrastruktura telekomunikacyjna połączy dziesięć stadionów zlokalizowanych w Aveiro, Bradze, Coimbrze, Faro, Guimarães, Leirze, Lizbonie i Porto. Udostępni ona usługi szerokopasmowe o dużej przepływności za pomocą skalowanej platformy do integrowania ruchu stacjonarnego i bezprzewodowego. Pozwoli także świadczyć klientom najnowsze usługi, takie jak wideo na żądanie, co umożliwi śledzenie najważniejszych wydarzeń sportowych mistrzostw Euro 2004 na komputerach kieszonkowych.

Do zarządzania optycznym węzłem usługowym Alcatela OMSN (Optical Multi-Service Node) przeznaczono oddany do eksploatacji zintegrowany pakiet Alcatel 1350. Węzły OMSN Alcatela zarządzające usługami sieci transmisji danych realizują funkcje sieci nowej generacji NGN na platformie SDH (Synchronous Digital Hierarchy) z przełączniem MPLS (Multi-Protocol Label Switching). Umożliwiają one zaawansowaną agregację i dystrybucję ruchu szerokopasmowego z zastosowaniem jednej, kompleksowo zarządzanej platformy.

Zobacz również:

  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200