Sharp pokazał wyświetlacz oparty na technologii MEMS

Sharp zaprezentował w Tokio na targach Ceatec prototypowy model wyświetlacza MEMS (MicroElectroMechanical Systems) charakteryzujący się tym, że zawiera ruchome elementy.

Sharp pokazał wyświetlacz oparty na technologii MEMS
W wyświetlaczach MEMS z tyłu każdego piksela znajdują się źródła światła zdolne emitować trzy kolory: zielony, niebieski i czerwony. Z przodu każdego źródła światła umieszczona jest migawka (ruchomy element), która decyduje, czy promień światła jest przepuszczany dalej. Praca migawki jest zsynchronizowana ze znajdującym się z tyłu źródłem światła, przepuszcza ona w określonych momentach światło mające w danym momencie jeden z trzech ww. kolorów. Tak wyświetlacz pokazuje generowane przez komputer obrazy.

Wyświetlacz pokazany na targach Ceatec miał ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczość 800 x 1280 pikseli. Osoby odwiedzające targi potwierdzają, że obraz wyświetlany przez urządzenie jest jasny i wyraźny, ale zwracają uwagę na jeden minus. Za każdym razem, gdy odwracają wzrok od wyświetlacza, mają wrażenie, że widzą krótki błysk koloru zielonego, czerwonego albo niebieskiego. Sharp zapewnia, że kolejne modele wyświetlacza będą pozbawione tej wady.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200