Sharp XV-Z17000 - nowy projektor 3D wykonany w technologii DLP

Na rynku pojawił się nowy projektor 3D, który kosztuje ok. 15 tys zł. Jak za projektor wyświetlający obraz Full HD 3D nie jest to kosmiczna cena. Jakie funkcje kryje w sobie nowy japoński projektor?

Sharp XV-Z17000
Wiadomo, że 3D wygląda tym lepiej, im większy ekran. Dlatego to projektory mają większy trójwymiarowy potencjał niż telewizory. Dzięki projektorowi cała ściana może być ekranem.

Sharp XV-Z17000 wyświetla obraz 3D

Projektor Sharpa wyświetla obraz 3D w technologii aktywnej (migawkowej), a do zestawu dołączone zostały dwie pary aktywnych okularów 3D.

Zobacz również:

  • Apple będzie budować własną platformę „metaverse”

Sharp XV-Z17000 - możliwości

Sharp XV-Z17000 wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920x1080) - szczegółowość i kolorystyka na wysokim robią dobre wrażenie. Ponadto projektor rzuca obraz o jasności 1600 ANSI lumenów (to ważna funkcja dla 3D), co jest solidnym wynikiem zarówno przy oglądaniu obrazu 2D jak i 3D. Kontrast dynamiczny to 40,000:1.

Sharp - ekologiczny i cichy

Sharp XV-Z17000 oferuje intuicyjne menu oraz zaawansowane opcje kalibracji obrazu. W menu możemy dostosować takie opcje jak kontrast, jasność, kolor, ostrość temperaturę barw, korektę gamma, podbicie jasności czy też możemy włączyć tryb filmowy lub tryb ekonomiczny (oszczędzający energię i lampę). W trybie Eco lampa według zapewnień producenta wystarczy na 3 tys. godzin. To dobry wynik, ale warto podkreślić, że to wciąż dużo mniej niż telewizor.Duża zaletą Sharpa jest fakt, że jest dość cichy podczas pracy - emituje jedynie 23 dB.

Sharp XV-Z17000 - nowy projektor 3D wykonany w technologii DLP

Sharp XV-Z17000

Możliwe, że jest to ciekawa alternatywa dla telewizora w naszym domu, chociaż cena 15 tys zł jednak wciąż odstrasza.

Źródło: Electronic House

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200