Sevenval dołącza do IT Services Competence Platform

IT Services Competence Platform, globalna grupa kapitałowa tworzona przez Oaktree Capital Management i Cornerstone Partners, przejmuje trzecią spółkę - Sevenval Technologies, niemiecką firmę - lidera transformacji cyfrowej w obszarze frontend.

Tomasz Pyrak, Global Chief Executive Officer w IT Services Competence Platform, foto: archiwum Klubu CIO

IT Services Competence Platform powiększa się o Sevenval Technologies, wiodącą niemiecką firmę konsultingową, specjalizującą się w transformacji cyfrowej, eksperta w digital user experience z silnym zapleczem technologicznym. Przejęcie to wzmocni obecność Grupy, tworzonej przez Oaktree Capital Management i Cornerstone Partners, na rynku DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

IT Services Competence Platform powstała w czerwcu 2017 roku, wraz z przejęciem IT Kontrakt, polskiego lidera outsourcingu IT, świadczącego również usługi typu Managed Services. Sevenval jest trzecią firmą, która dołączyła do IT Services Competence Platform, po Solidbrain (Polska) i CoreValue (USA, Ukraina, Polska). Oprócz dynamicznego organicznego rozwoju spółek, Platforma przewiduje kolejne przejęcia, przede wszystkim w Europie Zachodniej i Skandynawii. Celem jest osiągnięcie pozycji globalnego dostawcy kompleksowych usług outsourcingu IT dla klientów w Europie Zachodniej, Skandynawii i Stanach Zjednoczonych poprzez centra usług zlokalizowane w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji.

“Dołączenie Sevenval jest przełomowe dla Platformy, ponieważ wzmacniamy swoją pozycję na rynku niemieckim, dzięki silnemu partnerowi z ponad 20-letnim doświadczeniem w konsultingu cyfrowym"

- stwierdza Tomasz Pyrak, Global Chief Executive Officer w IT Services Competence Platform. „Przewidujemy osiągnięcie efektu synergii będącej wynikiem połączenia bezcennej wiedzy specjalistycznej Sevenval i dostępu do dużych międzynarodowych klientów, którym Platforma będzie mogła zaoferować komplementarną ofertę usług, najwyższą jakość i wiedzę swoich wysoko wykwalifikowanych inżynierów”.

Sevenval jest cenionym ekspertem w obszarze frontendu. Posiada zaawansowaną wiedzę technologiczną pozwalającą przeprowadzać transformację cyfrową swoich klientów i wdrażać rozwiązania na wszystkich poziomach firmy, od frontendu do backendu. Firma oferuje konsulting i wsparcie w obszarze transformacji cyfrowej. Jest punktem kompleksowej obsługi, łącząc kreatywność i innowacje agencji digitalowej z precyzją i pragmatyzmem doświadczonego partnera technologicznego.

„Dołączenie do Platformy to typowy przykład sytuacji, w której zyskują obie strony: stajemy się częścią grupy liczącej blisko 2 700 wysoko wykwalifikowanych inżynierów IT, o wzajemnie uzupełniających się kompetencjach”

- komentuje Jan Webering, Chief Executive Officer i założyciel Sevenval. „Nasza oferta usług, zakłada sprawne przeprowadzenie klientów przez transformację cyfrową, dzięki kompleksowemu, indywidualnemu podejściu i zrozumieniu ich potrzeb”.

W IT Services Competence Platform, Jan Webering obejmuje funkcję Global Chief Marketing Officer. Będzie odpowiedzialny za zbudowanie nowej marki, strategię komunikacji marketingowej a także integrację spółek tworzących Platformę.

Zespół Sevenval liczący prawie 200 pracowników, składa się z doświadczonych menedżerów i inżynierów IT, głównie wysoko wykwalifikowanych ekspertów z zakresu frontendu i backendu, a także specjalistów z dziedziny UX/UI i Development Operations. Przejęcie oznacza zwiększenie zatrudnienia w Grupie do blisko 2 700 wysoko wykwalifikowanych inżynierów IT. Platforma zyska nową skalę w zakresie dostarczania rozwiązań technologicznych wspierających działalność biznesową klientów w obszarze digital konsultingu.

IT Services Competence Platform planuje kolejne dwie lub trzy fuzje do końca 2020 roku. Chce w ten sposób zwiększyć zatrudnienie do 5 000 - 6 000 inżynierów IT i móc wdrażać globalne projekty dla klientów, głównie z branż: bankowość i finanse, ubezpieczenia, farmacja i opieka zdrowotna, nieruchomości a także motoryzacja.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200