Serwisy streamingowe na celowniku cyberprzestępców

Netflix jest jednym z głównych celów rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania, kradzieży haseł i phishingu.

Serwisy streamingowe na celowniku cyberprzestępców

Grafika: Pexels

Wraz z poprawą narzędzi cyberbezpieczeństwa cyberprzestępcy tworzą również bardziej zaawansowane technologie, z wyrafinowanymi zautomatyzowanymi atakami, które emulują ludzkie zachowanie, aby uniknąć wykrycia. Mogą naśladować ludzkie naciśnięcia i ruchy myszy. Według danych Atlas VPN branżą najbardziej dotkniętą tego typu zagrożeniami jest streaming. 73% ataków wymierzonych w ten segment w pierwszej połowie 2021 r. dotyczy wyrafinowanych incydentów. Ponadto wskaźnik powodzenia kradzieży danych uwierzytelniających znacznie wzrósł podczas ataków logowania.

Z powodu pandemii korzystanie z usług przesyłania strumieniowego wzrosło wykładniczo, co oznacza, że więcej osób stało się podatnych na cyberprzestępczość. Na przykład Netflix jest jednym z głównych celów rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania, kradzieży haseł i phishingu. Po drugie, 59% wyrafinowanych ataków było wymierzonych w branżę sprzedaży biletów na wydarzenia. Oszustwa inwentaryzowe, w których sprzedawcy zatrudniają boty do kupowania ogromnych ilości produktów, aby ponownie wprowadzić je na rynek, napędzają ten trend. Cyberprzestępcy mogą zarobić dużo pieniędzy, kupując pełne zapasy biletów w ciągu kilku sekund, a następnie odsprzedając je nawet o 50% więcej niż ich pierwotna cena.

Zobacz również:

  • Warner Bros Discovery rezygnuje z nazwy HBO
  • Yandex pod kontrolą Kremla

Branża handlu detalicznego ma podobny odsetek między atakami wyrafinowanymi i podstawowymi (odpowiednio 52% i 48%). Z drugiej strony podstawowe cyberataki zdominowały branżę finansową i cyfrową (87% i 91%).

Tłum. i oprac. Anna Ładan

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200