Serwery - wzrost obrotów w obszarze EMEA

Gartner podaje, że obroty na rynku serwerów w obszarze EMEA (Europa oraz Bliski Wschód i Afryka) przekroczyły w drugim kwartale 2004 r. wartość 4 mld USD.

Porównując z drugim kwartałem 2003 r., jest to wzrost o 7,5%. Firmy dostarczyły w tym okresie na ten rynek 478 tys. serwerów (porównując rok do roku wzrost o 27,9%).

Gartner podkreśla, że szczególnie duży wzrost obrotów odnotowano w Wielkiej Brytanii, we Francji i w Europie Wschodniej. Tak duży wzrost obrotów należy głównie zawdzięczać dużemu popytowi na serwery klasy podstawowej platformy x86. Rynek serwerów klasy średniej i najwyższej rozwijał się zdecydowanie wolniej.

Zobacz również:

  • Gartner: rządowe wydatki na IT wzrosną o 5% w 2022 r.
  • E-faktury: zmiany są nieuniknione
  • DRC - czym jest i kto powinien się nim zainteresować?

Pozycję lidera utrzymuje na tym rynku firma HP, która uzyskała największe obroty oraz wyprodukowała najwięcej serwerów. Powody do zadowolenia ma firma Dell, która odnotowała w obu obszarach (w Europie oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce) największą dynamikę wzrostu obrotów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200