Serwery – fundament współczesnego biznesu

Materiał promocyjny Rynkowe zasady gry zmieniają się dynamicznie. Organizacje, które nie zainwestują w technologię, trudniej będą osiągać sukces i utrzymywać swoją pozycję. Dowiedz się, jak wykorzystać najnowszą technologię serwerową do skokowej zmiany biznesu.

Przyrost danych, napędzających współcześnie właściwie wszystkie gałęzie gospodarki, zmusza organizacje do zmiany podejścia technologicznego.

Dotychczasowa infrastruktura w wielu wypadkach nie jest już na tyle wydajna, by skutecznie przetwarzać wolumeny danych generowanych w organizacjach. Dodatkowym wyzwaniem jest miejsce ich powstawania (i przetwarzania). Zmiana tradycyjnej infrastruktury i przesunięcie ciężaru danych do świata hybrydowego (a więc computing w chmurze, chmurach, DC czy na brzegu sieci) rodzi kolejne pytania o zastosowanie właściwych technologii, które odpowiedzą na kluczowe wyzwania rynkowe i pozwolą w wielu miejscach przetwarzać dane z jednakowym doświadczeniem. Wyzwań jest sporo, ponieważ poza kwestią wydajności przetwarzania coraz częściej pojawia się dziś pytanie o koszty przetwarzania. Wzrost cen energii powoduje naturalne poszukiwanie wydajnych i jednocześnie mniej energochłonnych rozwiązań. Pojawia się też kwestia wpływu rozwiązań na środowisko naturalne i możliwość dostosowania technologii do wymogów zrównoważonego rozwoju. I oczywiście, kwestia bezpieczeństwa przetwarzania danych jest niezbędna, bez której dzisiaj nic nie może się wydarzyć.

Wszystkie te zagadnienia sprawiają, że organizacje intensywnie analizują posiadaną infrastrukturę, szukając możliwości dostosowania jej lub zamiany na taką, która odpowie na aktualne potrzeby biznesowe działających cyfrowo firm. I nie chodzi tylko o zmianę, która „uaktualni” za pomocą technologii obecne procesy biznesowe, ale pozwoli organizacji za pomocą wydajniejszych narzędzi dokonać skoku do przodu w poszukiwaniu nowych źródeł przychodu i/lub wprowadzać na rynek innowacje.

Przesada? Na pewno więcej mogą powiedzieć te firmy, które wykorzystując technologię takiego skoku dokonały. Według badania Boston Consulting Group sprzed 3 lat cyfrowi liderzy osiągają prawie dwukrotnie większe przychody w porównaniu z cyfrowymi maruderami. W 2023 roku rola technologii jako katalizatora biznesowego stała się jeszcze wyraźniejsza. Przewagę konkurencyjną zdobywa ten, kto potrafi szybciej zebrać, przeanalizować i zinterpretować właściwe dane, które da się zmonetyzować lub będą one paliwem pozwalającym zwiększać efektywność firmowego silnika. Oznacza to, że organizacje będą szukać takich rozwiązań, które pozwolą uniknąć opóźnień, dadzą możliwość skalowania i zwielokrotniania wydajności przetwarzania.

Zapraszamy na webinar z ekspertami HPE i AMD który odbędzie się już 20 września o godz. 10:00 - ZAPISZ SIĘ

Serwery – fundament współczesnego biznesu

HPE jako dostawca technologiczny nie tylko pomaga organizacjom w zmianie technologicznej – skorelowanej ze zmianą biznesu, ale sam takim zmianom podlega. Z firmy znanej dawniej z „twardych” rozwiązań infrastrukturalnych, HPE konsekwentnie transformuje w kierunku dostawcy kompleksowego, z mocnymi kompetencjami w zakresie tworzenia rozwiązań as a service, modernizacją danych i rozwiązaniami infrastruktury. HPE działa w świecie hybrydowym, wspierając organizacje w przetwarzaniu danych w każdym miejscu i wolumenie, modelu.

Zmiana prowadząca do przemodelowania biznesu w duchu technologicznej zmiany, powinna zaczynać się u źródła przetwarzania danych. W narzędziach technologicznych, które gromadzą i przetwarzają nasze dane, wywołują je, dostarczają do krwiobiegu cyfrowego organizacji, pozwalają szybko ich użyć i stwarzać nowe możliwości. I – biorąc pod uwagę powyższy kontekst rynkowy – powinny jednocześnie przynosić wymierne oszczędności i zmniejszać wpływ organizacji na środowisko.

HPE wprowadza na rynek kolejną generację serwerów z rodziny HPE ProLiant właśnie w celu spełnienia wysokich oczekiwań rynkowych co do skuteczności przetwarzania danych. Serwery HPE ProLiant Gen11 nowej generacji, wspierają całe portfolio usług HPE – od brzegu sieci aż do chmury. Oferują przełomową wydajność i efektywność przedsiębiorstwom korzystającym z chmury prywatnej i przetwarzającym duże zbiory danych, organizacjom przetwarzającym dane na brzegu sieci oraz dostawcom usług telekomunikacyjnych. Nowe serwery HPE ProLiant Gen11 zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać bezpieczeństwo w świecie hybrydowym. Sposób ich użycia w chmurze jest intuicyjny, a wydajność została zoptymalizowana pod kątem dedykowanych obciążeń roboczych. Nowe serwery pozwalają firmom na modernizację i szybsze wprowadzanie innowacji przekładających się na rozwiązania i usługi infrastrukturalne nowej generacji.

Serwery – fundament współczesnego biznesu

Cechy HPE ProLiant Gen 11 pomagają spełnić organizacjom wymagania dotyczące efektywności energetycznej, a co za tym idzie prowadzenia biznesu bardziej odpowiedzialnego. Dzieje się tak za sprawą serca serwera – najnowszego, wysoce zaawansowanego technologicznie procesora EPYC 9004 Genoa firmy AMD. Połączenie 11 generacji serwera z czwartą generacją procesorów to jedno z najlepszych technologicznych partnerstw, dających organizacjom możliwość zauważalnej zmiany technologicznej i szansy na skokowy rozwój biznesu.

Dlaczego? Wydajność, wydajność i jeszcze raz wydajność. Nowa generacja procesorów AMD działająca w architekturze x86, przynosi prawdziwą rewolucję, oferując najwyższą wydajność i przepustowość wśród zbliżonych rozwiązań na świecie.

A to przekłada się na naprawdę wielkie oszczędności. Serwer HPE ProLiant Gen 11 z pojedynczym procesorem AMD EPYC 9004 Genoa jest w stanie „obsłużyć” większe obciążenia niż serwery konkurencji. Przetwarzanie dużych danych da się więc zrealizować mniejszą liczbą serwerów, pobierających zdecydowanie mniej energii. Co za tym idzie zmniejsza się też TCO, na przykład w okresie 3-letnim.

Mamy więc co czynienia z technologicznym game changerem, zdolnym za mniejsze pieniądze dać możliwość dostosowania biznesu do współczesnych zasad biznesowej gry. A przy okazji posiadającym wszystkie pożądane dla najnowszych technologii cechy – łatwość w zarządzaniu, bezpieczeństwo zaczynające się już od poziomu samego procesora, zdolność obsługi największych obciążeń.

Jakiego typu organizacje powinny zainteresować się efektem najnowszej współpracy HPE i AMD?

Co technologicznie oferuje serwer HPE ProLiant Gen 11 i jak w pełni wykorzystać potencjał zmiany?

Już 20 września podczas webinarium eksperci HPE i AMD odpowiedzą na wszystkie pojawiające się pytania i wytłumaczą, w jaki sposób serwer może wpłynąć na przyspieszenie biznesu i tworzenie nowych możliwości.

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie.W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]