Serwery NAS firmy Asustor

Asustor (spółka założona przez firmę Asus) wprowadza na polski rynek serwery NAS należące do linii Asustor AS 6. Są to urządzenia przeznaczone do użytku domowego oraz dla małych firm, a klienci mają do wyboru cztery modele pamięci masowych linii Asustor AS 6, w których można instalować od dwóch do ośmiu dysków.

Wszystkie modele (oznaczone symbolami AS-602T, AS-604T, AS-606T oraz AS-608T) posiadają polski interfejs użytkownika i można w nich instalować odpowiednio 2, 4, 6 i 8 dysków. Urządzenia są wyposażone w porty Ethernet 1 Gb/s, USB 3.0, eSATA i SATA III, i oferują wydajność rzędu 200 MB/s (dla zapisu i odczytu danych).

Serwery można kontrolować z poziomu przeglądarki internetowej, a za zarządzanie dyskami sieciowymi wchodzącymi w skład rozwiązania odpowiada aplikacja ADM (Asustor Data Master). Domyślnie ADM ma zainstalowane podstawowe aplikacje, a w zależności od tego czy serwer będzie wykorzystywany w domu czy w firmie, użytkownik może instalować dodatkowe programy (zarządzające bazą danych, multimediami czy systemami CMS). Każdy Asustor oferuje też pełną wersję aplikacji Boxee (centrum multimedialne).

Zobacz również:

  • Plikowa, blokowa czy obiektowa pamięć masowa?

Serwery są dostarczane z aplikacją do zarządzania sieciowymi kamerami przemysłowymi. Producent przygotował także aplikacje mobilne, które umożliwiają korzystanie ze zgromadzonych danych za pośrednictwem urządzeń z systemami Android oraz iOS. W standardzie użytkownik otrzymuje także funkcjonalność prywatnej chmury, która zapewnia dostęp do danych zgromadzonych na serwerze.

Urządzenia obsługują wirtualizację zasobów i są zgodne z VMware, Citrix oraz Hyper-V. Asustor zaimplementował w serwerach wszystkie ważniejsze funkcje iSCSI: LUN Mapping, Target Masking, ISO File Mounting i Persistent (SCSI-3) Reservations. W obszarze bezpieczeństwa producent stosuje takie technologie, jak: RAID, obsługa Apple Time Machine (Apple Mac OSX) oraz szyfrowane połączenia SSL i 256-bitowe klucze AES.

Ceny brutto serwerów AS-602T, AS-604T, AS-606T i AS-608T (dostępnych w sklepach EPA Systemy) wynoszą odpowiednio 1799, 2519, 3219 i 3769 zł (bez dysków twardych).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200