Serwery IBM na SuSE

Novell zawarł kolejne porozumienie dotyczące SuSE Linux. Tym razem, na mocy podpisanej z IBM umowy, Big Blue będzie preinstalował SuSE Linux Enterprise Server w modelach z czterech serii sewerów. Wcześniej IBM, dostarczał ten system jedynie na płycie CD.

- IBM, w zależności od potrzeb klienta, oferuje serwery z linuksowymi systemami Red Hata lub Novella - powiedział Scott Handy, odpowiedzialny w IBM za strategię linuksową producenta. Chętni mogą zakupić licencję od IBM, dystrybutora lub bezpośrednio u Novella.

Jak informowaliśmy wcześniej, Novell zawarł także umowę z HP. SuSE Linux Professional trafi do modeli produkowanych przez Hewlett-Packard w drugiej połowie roku. SuSE Linux stanie się "standardową" dystrybucją oferowaną przez HP, który posiada w ofercie także komputery z systemami MandrakeSoft oraz Turbolinux. Przedstawiciele HP na razie odmawiają odpowiedzi na pytanie czy linuksowe modele HP będą tańsze od pracujących pod Windows.

Zobacz również:

  • IBM podpisało z armią amerykańską intratny kontrakt
  • SUSE opuszcza giełdę i będzie prywatną firmą
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200