Serwerowy pakiet Microsoftu dla małego biznesu

Microsoft ogłosił cenę edycji standardowej Windows Small Business Server 2003 – 599 USD, podnosząc jednocześnie opłatę licencyjna za dostęp kliencki (CAL), dla obu zapowiedzianych edycji Win 2003 SBS, z 60 do 99 USD.

Standard Edition jest nową pozycją w tej linii produktowej Microsoftu. Jest ona przeznaczona dla małych firm i organizacji eksploatującymi do 10 pecetów, które zamierzają wprowadzić przetwarzanie oparte na serwerach. Oferta zawiera Windows Server 2003, Exchange Server 3002, Windows SharePoint Services oraz pięć licencji CAL.

Nastepcą Small Business Server 2000 jest Windows Small Business Server 2003 Premium Edition. Zawiera on wszystko to, co edycja standardowa plus Microsoft SQL Server i serwer (Internet Security and Acceleration), który zawiera zaporę ogniową i możliwość buforowania.

Zobacz również:

Windows Small Business Server 2003 Premium Edition kosztuje 1 499 USD, w tym pięć licencji CLA - tak jak w przypadku Standard Edition. Inna jest natomiast cena za dodatkowe licencje CAL. Microsoft oferował pięć licencji za 300 USD lub po 60 USD za jedną. Cena została teraz podwyższona do 99 USD za jedną licencję CAL.

Produkty Small Business Server są przystosowane do użytku przez firmy, które nie maja zbyt dużego doświadczenia i wiedzy w zakresie IT. Edycje 2003 oferują kilka ulepszeń stosunku do Small Business Server 2000, w tym łatwiejszą instalację i zarządzanie, lepszą ochronę i rozszerzone mechanizmy zdalnego dostępu.

Firma zwiększyła maksymalną liczbę użytkowników (PC) podłączonych do Windows Small Business Server z 50 do 70.

Microsoft planuje ogłosić dostępność produktów Windows Small Busines Server 2003 podczas Microsoft Worldwide Partnet Conference, która ma odbyć się na początku października w Nowym Orleanie.


×