Serwer powietrznodesantowy od NCS Technologies

Amerykańska firma NCS Technologies wprowadziła do oferty nowe serwery, zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w warunkach ekstremalnych. Model Bunker XRV-5241 może pracować w skrajnych temperaturach i na wysokościach do 3 tys. metrów - a na dodatek można go dostarczyć na miejsce przeznaczenia na spadochronie.

Najnowszy produkt NCS Technologies to serwer typu 1U, zaprojektowany m.in. z myślą o zastosowaniu w warunkach pola walki lub kataklizmów żywiołowych (np. do koordynowania działań ratowniczych). Jego podstawową zaletą jest odporność na trudne warunki pracy oraz wszelkie urazy mechaniczne - producent zapewnia, że urządzenie bez problemu przetrwa upadek na twardą powierzchnię z wysokości 1 metra, a po umieszczeniu serwera w specjalnym zasobniku transportowym można z powodzeniem zrzucić go z samolotu lub śmigłowca na spadochronie.

"Nasz sprzęt został przetestowany pod kątem spełniania wymagań amerykańskiego Departamentu Obrony - jest w pełni przystosowany do wymagań współczesnego pola walki: pracy w wysokich temperaturach, na ekstremalnych wysokościach oraz wstrząsów" - tłumaczy John Callahan, szef działu marketingu NCST. Oznacza to, że urządzenie powinno sprawdzić się również np. zamontowane na pokładzie pojazdu bojowego, okrętu itp. Oczywiście, serwer jest w pełni przystosowany do zdalnego zarządzania.

Zobacz również:

  • Wielka inwestycja Atmana w przetwarzanie danych

Ze specyfikacji przestawionej przez producenta wynika, że Bunker XRV-5241 powinien bez problemu działać w temperaturach od 0 do 50 stopni Celsjusza, zaś wyłączony - przetrwać nieuszkodzony w zakresie temperatur od minus 40 do plus 70 stopni. Maksymalna wysokość nad poziomem morza, na której urządzenie może działać bez zakłóceń to ok. 3000 metrów (wyłączony może bez uszczerbku zostać zabrany na ok. 7500 metrów).

Stelaż serwera został stworzony od podstaw z myślą o takim zastosowaniu - wykorzystano w nim m.in. amortyzujące podstawki na dyski oraz specjalny system montażu dodatkowych komponentów (kontrolerów RAID, kart sieciowych, graficznych itp.), gwarantujący stabilność tych elementów. W urządzeniu zastosowano procesory Intel E5-2600 (architektura Sandy Bridge), 8 slotów pamięci (max. można w nich obsadzić 256 GB RAM) oraz cztery porty na dodatkowe nośniki danych 2,5". Całość waży ok. 16 kg i może być zasilana zarówno z typowego gniazdka, jak i z źródeł zasilenia dostępnych w pojazdach, paneli słonecznych itp (bez dodatkowych akcesoriów).

Cena serwera Bunker XRV-5241 zaczyna się od 3,7 tys. dol. Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200