Serwer XML Tamino 3.1

Software AG wprowadza na rynek nową wersję wielozadaniowego serwera XML - Tamino 3.1.

Software AG wprowadza na rynek nową wersję wielozadaniowego serwera XML - Tamino 3.1.

W ramach obsługi Software AG partnerzy oraz członkowie Tamino Developer Community umożliwiają dostęp do opartych na języku XML zewnętrznych systemów bazodanowych, edytorów schematów, serwera WebDAV, a także interfejsu do aplikacji opartych na Javie, w tym również EJB.

Jedną z najważniejszych funkcji Tamino jest Edytor Schematów (Schema Editor), wykorzystywany do tworzenia i przechowywania schematów. Edytor ten jest oparty na definicji schematu Tamino (Tamino Schema Definition - TSD3), wywodzącej się z niedawno wprowadzonego standardu W3C - XML Schema Definition Language (XSD). Narzędzia do konwersji istniejących schematów Tamino na nowy format TSD3 są dołączone do pakietu Tamino.

Zobacz również:

  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych

Tamino X-Plorer - przeglądarka Tamino, która wygląda podobnie jak zwykła przeglądarka internetowa, pozwala na zarządzanie i tworzenie kwerend danych przechowywanych w Tamino.

Tamino X-Application jest elastyczną strukturą szkieletową do tworzenia dynamicznych aplikacji internetowych. Pozwala na łączenie strony webowej z zawartością przechowywaną w bazie danych Tamino.

Tamino WebDAV umożliwia działanie serwera Tamino XML w roli systemu plików internetowych, co umożliwia przechowywanie danych w Tamino za pośrednictwem Internetu. Tamino WebDAV Serwer zawiera również mechanizmy kontroli dostępu do dokumentów umożliwiające pracę zespołową w ramach sieci przedsiębiorstwa i zarządzanie zawartością za pośrednictwem Internetu.

Inne mechanizmy serwera Tamino XML3.1 to rozszerzone Tamino API udostępniające projektantom aplikacji możliwość tworzenia dostępu do dokumentów XML zawartych w Tamino, opartego na standardach: DOM2, JDOM, SAX2 czy EJB. Funkcja uzupełnia istniejące Tamino API (DOM1-klient API oparty na HTTP- dla Javy, JSCript i Active X)

Z kolei Tamino Manager Batch Interface jest wykorzystywany do automatycznego uruchamiania zadań, takich jak rozpoczęcie i zakończenie przechowywania danych czy planowego składowania.

Tamino XML Server w wersji 3.1 jest dostępny na platformy: Windows NT 4.0, Windows 2000 (Professional, Server, Advanced Server) Sun Solaris oraz innych.

Wersje dla OS/390, Linuxa (Intel) oraz HP-UX mają być dostępne przed końcem roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200